13°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

KUP SRBIJE: Posle NULE u Lučanima Zvezda u finalu, ali šta su Lučanci PROMAŠIVALI

15.05.2019. 17:10
Marko Marin
Marko Marin / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com
Sudija je bio Petar Piper.

Fudbaleri Crvene zvezde obezbedili su plasman u finale Kupa Srbije (23. maj u Nišu). U revanšu polufinala, na gostovanju Mladosti bilo je 0:0, ali su crveno-beli imali prednost od 4:1 iz prvog meča i prošli dalje. U meču u Lučanima, bilo je mnogo prilika na obe strane, ali ne i golova. Treba da se naglasi da su u drugom poluvremenu (za razliku od prvog) igrači Nenada Milovanovića bili znatno bolji i konkretniji, a dobre prilike posebno je propuštao iskusni Obiora Odita. Verovatno ekipa Mladosti ne bi obezbedila plasman dalje, ali bi barem upisala pobedu pred svojim navijačima. Gol je jednostavno visio u vazduhu, ali se odbranama istakao Milan Borjan. Mada bilo je i sreće u pojedinim trenucima.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Ko će u finale Kupa Srbije, odlučiće fudbaleri Mladosti i Crvene zvezde. U prvoj utakmici polufinala odigranoj u Beogradu, uspešniji su bili crveno-beli. U Lučane su došli sa ubedljivom prednošću od 4:1.

Dešavanja iz Lučana možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas

BORBA ZA FINALE: Milojević SVIM SNAGAMA na Mladost (SASTAVI)

PROŠLI PREGOVORI SU PROPALI: Zvezda ga je prošlog leta SILNO želela! Sada je KONAČNO slobodan (FOTO)

SPREMAJU SE ZA PROSLAVU TITULE: Zvezdaši već OKUPIRALI blagajnu "Marakane" (FOTO)

U drugom polufinalu sastaju se Radnički i Partizan.

KRAJ UTAKMICE

90+2. minut
Fantastične odbrane Borjana u sudijskoj nadoknadi, probaju Bojić i Milošević, ostaje 0:0.
86. minut
Poigrava se Borjan ispred gola, ali Odita ne uspeva da iskoristi. Pored gola.
85. minut
Umesto Marina Vulić.
84. minut
Gobeljić ne hvata loptu, u nastavku Marin pogađa stativu. Posle svega i Stojković šutira, ali pored gola.
82. minut
Umesto Tumbasevića Pavlović.
80. minut
Andrić sa ivice kaznenog, ali Borjan odlično brani.
78. minut
Slobodan udarac za Mladost. Pavkov otklanja opasnost.
75. minut
Nova izmena u Zvezdi. Izlazi Ben, ulazi Gobeljić.
73. minut
Marin za Pavkova, ali ispred Rosića lopta je presečena.
70. minut
Umesto Ivanića Vukanović. Prva izmena u Zvezdi. Pre toga Milunović blokira pokušaj Odite.
68. minut
Ponovo Odita. Sa desetak metara iskosa, ali pored gola. Ne da mu se da postigne gol.
65. minut
Kakav promašaj Odite. Tačnije, sa desetak metara pogađa stativu. Sreća za Zvezdu čija je odbrana očajno reagovala. U nastavku Rodiću zapetljala lopta između nogu, pa je Odita još jednom šutirao i Babić mu je zasmetao da zatrese mrežu iz neposredne blizine.
63. minut
Radivojević šutira sa desne strane, ali lopta tik pored stative Borjana.
62. minut
Gužva u petercu Mladosti. Pavkov, Ivanić, na kraju lopta dolazi do Bena koji prebcuje gol. Nema promene rezultata.
54. minut
Prekršaj Odite na 30-ak metara od gola Zvezde. Ivanić pokušava, ali Rosić brani. U nastavku, na drugoj strani, Radivojević snažno, ali brani Borjan. Opet ima prilika, ali nema golova.
53. minut
Rodić van terena zbog povrede. Ukazuje mu se pomoć.
49. minut
Posle šuta Tumbasevića, traže igrači Mladosti igranje rukom ispred kaznenog. Piper ne svira ništa već pušta prednost. U nastavku šutira Bojić, ali hvata Bporjan.
47. minut
Ispred Odite Borjan.
46. minut
Umesto Bojovića Odita. Za sada jedina izmena.

POČINJE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+1. minut
Jovančić šutira, ali loše.

Igra se još minut.

45. minut
Pavkov sa nekoliko metara, ali izblokiran udarac. Mladost se odbranila.
42. minut
Jovičić sa 25 metara. Snažno, ali Rosić odlično brani. Korner za Zvezdu.
39. minut
Tumbasević sa nekoliko metara, ali preko gola.
35. minut
Pokušava Jovanović, sa leve strane. Traljavo. Bez problema za Borjana.
32. minut
Pavkov pokušava petom da proigra saigrača, ali seče loptu defanzivac Mladosti.
26. minut
Korner sa desne strana za Zvezdu. Na kratko otklonjena opsanost. U nastavku akcije Rodić, ali hvata Rosić.
22. minut
Ponovo Bojović glavom, ali hvata Borjan bez većih problema.
21. minut
Žuti karton za Babića zbog prekršaja na sredini terena.
14. minut
Rodić sa 15-ak metara, ali u golmana Rosića.
13. minut
Jovanović centrira sa leve strane, Bojović glavom pored gola.
11. minut
Andrić sa desne strane centrira, ali hvata Borjan.
6. minut
Marin sa 20-ak metara, ali parada Rosića. Posle kornera, pokušava i Ivanić. Pored gola.