3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

KUP SRBIJE: Partizan napravio VELIKI korak ka finalu, Rikardo pogurao Parni valjak (VIDEO)

17.04.2019. 17:42
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press
Crno-beli savladali Radnički.

Fudbaleri Partizana slavili su protiv Radničkog iz Niša u prvom meču polufinala Kupa Srbije rezultatom 1:0 na svom terenu. Pobedu Parnom valjku doneo je Rikardo Gomeš golom u 28. minutu utakmice. Bitan faktor u borbi za finale može da bude to što izabranici Nenada Lalatovića nisu uspeli da postignu gol u gostima, pa će im znatno teže biti da se vrate u revanšu koji je na programu 15. maja.

POTPISAO: Sve je GOTOVO! Luka Jović ima NOVI klub!

TO SE ČEKALO U HUMSKOJ: Određen dan ODLUKE za Partizanovu EVROLICENCU (FOTO)

PALA ODLUKA: Ovo je DEFINITIVNI termin 160. VEČITOG DERBIJA! Da li će i sada biti NEZADOVOLJNIH?

Dešavanja iz Humske možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Partizan je slavio minimalnim rezultatom u prvom duelu dvomeča polufinala Kupa. Strelac jedinog gola je bio Rikardo Gomeš.
90. minut:
Srđan Jovanović je produžio utakmicu za tri minuta.
88. minut:
Nenad Lalatović je takođe napravio poslednju izmenu. Slađan Nikodijević je zamenio Lazara Ranđelovića.
85. minut:
Novi pokušaj Pankova posle kornera, ali lopta je završila pored gola.
83. minut:
Poslednju izmenu napravio je Savo Milošević. Teren je napustio Rikardo Gomeš koji se požalio na povredu, a umesto njega je ušao Dejan Georgijević.
81. minut:
Šutirao je Đorđe Ivanović sa ivice šesnaesterca, ali neprecizno.
76. minut:
Drugu izmenu napravio je Savo Milošević. Na terenu je Saša Ilić umesto Zorana Tošića.
75. minut:
Pokušao je Drinčić da iznenadi Stojkovića direktnim šutem iz kornera, ali je golman crno-belih bio oprezan.
72. minut:
Saša Zdjelar je uputio snažan udarac ka golu Ristića, ali lopta je otišla preko prečke. Novu izmenu napravio je Lalatović, zamenila su se dva Petra, Petrović je ušao umesto Grbića.
70. minut:
Dobar pokušaj Rikarda sa ivice kaznenog prostora, ali je Ristić krajnjim naporima uspeo da odbrani.
65. minut:
Pokušao je Šćekić sa nekih 18 metara, ali lopta je prošla tik pored stative. U nastavku je prvu izmenu napravio Nenad Lalatović koji je na teren poslao Sašu Stojanovića umesto Damira Kojaševića.
63. minut:
Šutirao je Drinčić sa distance, ali siguran je bio Stojković na golu.
57. minut:
Posle uzbudljivog početka drugog poluvremena, usledio je nešto mirniji period igre.
48. minut:
Kontranapad Radničkog je sjajnim udarcem završio Lazar Ranđelović, ali se još boljom odbranom istakao Vladimir Stojković.
47. minut:
Udarac Pankova glavom posle slobodnog udarca zaustavio je Vladimir Stojković.
46. minut:
Utakmica je nastavljena, a u ekipi Partizana je Đorđe Ivanović zamenio Gorana Zakarića.
POLUVREME:
Partizan vodi posle prvih 45 minuta golom Rikarda Gomeša.
45+2. minut:
Nermin Haskić je bio u dobroj poziciji, ali je izblokiran.
45. minut:
Igraće se još dva minuta u prvom delu.
41. minut:
Rikardo se žali na povredu posle duela sa Pankovim i lekarski tim je ušao na teren da mu ukaže pomoć.
37. minut:
Novi žuti karton za fudbalere Radničkog. Javno je opomenut Radovan Pankov zbog faula nad Zdjelarom.
34. minut:
Šutirao je Nermin Haskić sa 20-ak metara, ali je lopta prohujala pored stative.
28. minut:
GOL 1:0! Rikardo Gomeš dovodi Partizan u vođstvo. Napadač sa Zelenortskih Ostrva se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu Nišlija posle slobodnog udarca i sigurnim udarcem je savladao Ristića.
27. minut:
Prvi žuti karton na meču je dobio Nikola Drničić zbog oštrog prekršaja.
24. minut:
Zakarić je povukao rukama Drinčića i sprečio je opasan napad, ali mu je sudija Jovanović progledao kroz prste i nije mu pokazao karton.
20. minut:
Pokušao je Bondarenko, ali je lopta išla sporo i pravo u Stojkovića koji nije imao problema da je uhvati.
17. minut:
Bez velikih uzbuđenja u poslednjih deset minuta, a vidi se da je igrače poremetio pljusak koji je pre meča nakvasio teren.
8. minut:
Sporna situacija u Humskoj. Igrači Partizana tražili su od sudije Jovanovića da pokaže na belu tačku zbog igranja rukom Đorđevića, ali je on procenio da nema elemenata za najstrožu kaznu.
5. minut:
Odličan pokušaj Miletića glavom posle kornera, ali se dobrom intervencijom istakao i Borivoje Ristić.