KUP SRBIJE: Partizan ŠESTICOM protutnjao kroz Grošnicu! Ivanović se RASPUCAO!

09.10.2019. 16:53 16:58
Vodojaža
Vodojaža / Izvor: Foto: FK Partizan
Crno-beli u osmini finala.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije. Pobedom u Grošnici, nad članom Šumadijsko-Raške zone Vodojažom 6:0 (1:0), klub iz Humske uspešno je krenuo u odbranu trofeja koji je osvajao četiri puta zaredom, a utakmicu je obeležio maestralni Đorđe Ivanović sa čak pet postignutih golova!

ZANIMLJIVO ZA PARTIZANOVCE: O Kazahstanu, rođendanu JSD, glumi Miloševića... (VIDEO)

ŽOC DOBIO SJAJNE VESTI PRED DOLAZAK U BEOGRAD: Veliko pojačanje za Fener pre meča sa Zvezdom (FOTO)

POSLE PREOKRETA PROTIV TOFAŠA: Bogdan poslao MOĆNU poruku Grobarima iz Amerike (FOTO)

Trener Partizana Savo Milošević promešao je značajno tim na ovoj utakmici i ukazao šansu igračima sa manjom minutažom, ali su i pored toga crno-beli od starta dominirali i stvorili daleko više prilika od domaćina.

Prvu nije realizovao Gigić, već u drugom minutu kada je na centaršut Lutovca dobro šutirao, a golman Živak još bolje odbranio. Nisu se predavali domaćini, pa je samo 120 sekundi kasnije usledilo prvo uzbuđenje pred Stevanovićem: Nedeljković je krenuo na golmana Parnog valjka, ali je nekadašnji heroj Grobara iz finala Kupa Srbije (2017) istrčavanjem osujetio nameru igrača Vodojaže.

Đorđe Ivanović
Đorđe Ivanović / Izvor: MN Press

Najbolju šansu da dođe do vođstva, Partizan je imao u šestom minutu: Lutovac je odapeo "strelu" sa 16 metara, ali je njegov projektil zaustavila prečka, da bi nedugo zatim pokušaj Markovića prohujao kraj stative.

Mogao je taj promašaj skupo da košta crno-bele, pošto je tim iz Grošnice u 25. minutu propustio veliki "zicer": Sretenović je centrirao, Komatina pokušao glavom, ali je lopta prošla tik pored gola.

Konstantni napadi konačno su se isplatili Partizanovim igračima u 41. minutu. Vođstvo braniocu trofeja doneo je "zaboravljeni" Đorđe Ivanović, posle odlične akcije i razmene pasova, lopta je došla nekada najboljem strelcu Superlige koji je preciznim šutem otključao bravu Vodojaže - 0:1.

Tek što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu, Parni valjak je duplirao prednost. Ponovo je Đorđe Ivanović bio koban za odbranu Vodojaže i novim golom na meču ozbiljno se nametnuo treneru Miloševiću, jer je i u 61. minutu stigao do het-trika, na asistenciju Lakčevića, potvrdivši sjajnu igru u Grošnici.

Četvrti pogodak za goste bio je delo Lutovca, koji se posle nekoliko promašaja konačno upisao u strelce, da bi samo minut kasnije Đođe Ivanović odigrao poker, postigavši svoj četvrti gol na ovoj utakmici, a peti za Miloševićev tim.

U poslednjim sekundama fenomenalni Ivanović je stigao i do petog pogotka potvrdivši najblistaviju partiju od svog dolaska u Humsku.

VODOJAŽA - PARTIZAN 0:6

STADION: U Grošnici.

SUDIJA: Milan Ilić (Ćuprija).

STRELCI: Ivanović 41. 46. 61. 67. 90. Lutovac 66.

VODOJAŽA: Živak, Dajić (52. Đukić), Đokić, Milajčić, Komatina, Petrović, Jekić, Vasiljević, Vuković, Vasiljević, Nedeljković (65. Jovanović), Sretenović (73. Perović).

PARTIZAN: Stevanović, Pešukić, Vujačić, Dinga, Urošević (65. Stanojlović), Smiljanić, Lakčević, Marković (73. Đorđević), Ivanović, Lutovac, Gigić (46. S. Jovanović).

NIŠLIJE ZAVRŠILE NAJVEĆI TRANSFER: Pao najvažniji POTPIS na Čairu!

STEVANOVIĆ ZA 21 MILION EVRA? Oglasili se iz Partizana i raspalili MAŠTU Grobara

PRETNJE PRIJAVIO POLICIJI: Radoman na TAPETU navijača zbog komentara meča Napredak - Crvena zvezda