10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

KUP SRBIJE: Mnogo uzbuđenja u Surdulici, Partizan preko Asana sve rešio u sudijskoj nadoknadi (VIDEO)

03.06.2020. 17:19
Takuma Asano
Takuma Asano / Izvor: Foto: partizan.rs/Miroslav Todorović
Crno-beli se plasirali u polufinale.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kup Srbije Srbije pošto su u Surdulici, u zanimljivom meču, savladali domaći Radnik sa 2:1 (2:1). Meč je trajao duže od dva sata pošto je u prvom poluvremenu dva puta prekidan zbog transparenta navijača Partizana, koji drugi put nisu želeli da ga uklone dok ne uđu svi Grobari na stadion, posle čega je glavni sudija Srđan Jovanović produžio prvo poluvreme za čak 18 minuta.

IVIĆ NA CENI: Ne ostaje u Makabiju, velikan je već bacio oko na njega (FOTO)

KAKAV TRANSFER: Zvezdaš stigao, Partizanovac OTIŠAO!

TUMBAKOVIĆ NA POTEZU: Komšije vrbuju fudbalera iz Srbije

Meč je upravo i rešen u nadoknadi prvog poluvremena kada je Asano u drugom minutu nadoknadu doveo Partizan u vođstvo, da bi u 15. minutu nadokande Japanac i drugi put savladao Vasiljevića. Međutim, Stamenković je samo minut kasnije uspeo da smanji zaostatak svog tima, ali je do kraja ostalo 2:1 za Partizan koji je propustio još nekoliko odličnih šansi, mada je Šćepanović umalo postigao auto-gol u poslednjim trenucima meča. Ipak, lopta je završila na prečki, a crno-beli su zasluženo otišli u polufinale Kupa Srbije.

Fudbaleri Radnika u Surdulici dočekuju branioca trofeja Partizan u četvrtfinalu Kupa Srbije u meču koji počinje u 17.30. Crno-beli su posle neuspeha u borbi za titulu šampiona sa Crvenom zvezdom koja je odbranila krunu, sve karte bacili na Kup Srbije gde će pokušati da peti put uzastopno osvoje trofej.

Trener Partizana Savo Milošević poslaće na teren protiv Radnika iste starter kao iz prvenstvenog duela protiv Maldsot ikoj je Partizan rešio u svoju korist sa 4:1. Drugi put uzastopno, Uroš Vitas je starter umesto Bojana Ostojića koji će ponovo meč početi na klupi za rezervne igrače.

90+1 minut
Šćekić je umalo postigao auto-gol pošto je glavom prebacio Stojkovića i pogodio prečku sopstvenog gola.
85. minut
Velika šansa za Vitasa koji je šutirao glavom, ali je lopta završila na prečki pošto je zakačio Mitošević.
69. minut
Treća šansa za Partizan za tri minuta, a Vasiljević je ponovo ukrotio šut raspoloženog Asana.
68. minut
Pavlović je još jednom pokušao glavom, ali je ponovo siguran Vasiljević.
67. minut
Ponovo preti Asano i pokušava da plasiranom loptom savlada Vasiljevića, ali je golman Radnika odlično intervenisao.
62. minut
Pokušao je Pavlović posle kornera glavom, ali je šutirao pored gola.
59. minut
Umalo da Asano postigne het-trik. Japanac je pokušao na asistenciju Zdjelara, ali je lopta otišla malo pored desne stative gola Radnika.
57. minut
Još jedan pokušaj Sadika koji uspešno brani Vasiljević.
50. minut
Dobra prilika za Radnik, Makarić je pokušao da savlada Stojkovića, ali je golman crno-belih nogom odbranio taj udarac.
48. minut
Natho je lukavo pokušao da savlada Vasiljevića, ali se nije dao iznenaditi golman Radnika.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45+16 minut
1:2!!! Ekspresno je Radnik smanji zaostatak. Danovski je dva puta pokušao da savlada Stojkovića, ali nije bio uspešan da bi Stamenković upeo da pogodi gol Partizana.
45+15 minut
0:2!!! Asano iz drugog puta postiže drugi pogodak na meču. Njegov prvi pokušaj Vasiljević je uspeo da odbije kratko, stvorila se gužva u šesnaestercu, a Japanac je drugi put bio precizan.
45+8 minut
Sadik je iskosa sa desne strane pokušao da iznenadi Vasiljevića kome nije bilo lako da odbrani njegov šut, odmah u sledećem napadu je Radnik imao priliku, ali je Danoski šutirao preko gola izh odlične pozicije.
45+3 minut
Ubrzo je zapretio Natho, ali je pogodio prečku prilikom prodora sa desne strane.
45+2 minut
0:1!!! Partizan vodi. Natho je odlično uposlio Asana koji je bio precizan za vođstvo crno-belih.
45. minut
Marković je centrirao, Sadik pokušao glavom, ali je Vasiljević siguran. Sudija Jovanović produžio je prvo poluvreme za čak 18 minuta.
40. minut
Natho se našao ponovo u dobroj priliici, ali je slabo šutirao pa je Vasiljević lako ukrotio njegov pokušaj.
38. minut
Natho je pokušao da postigne gol, ali je Vasiljević uspešno odbranio.
37. minut
Prinudna izmena u Radniku. Izašao je Pavlov zbog povrede, a zamenio ga je Bogdan Stamenković.
24. minut
Pokušao je Pavlović sa dvadesetak metara, ali je dobro intervenisao golman Vasiljević.
23. minut
Posle nešto više od 10 minuta uklonjen je sporni transparent i utakmica je nastavljena.
12. minut
Transparent do kojeg je došlo d okraćeg prekida početkom meča još uvek nije bio ukonjne, pa je usledio novi prekid, a zatim je glavni sudija Srđan Jovanović povukao obe ekipe sa terena.