KUP SRBIJE: Mačva IZBACILA Zvezdu! (VIDEO)

14.03.2018. 17:37
Nenad Krstičić
Nenad Krstičić / Izvor: MN Press
Četvrtfinalna utakmica.

Mačva je boljim izvođenjem penala eliminisala Crvenu zvezdu u četvrtfinalu Kupa Srbije! Meč u Šapcu je u regularnom toku okončan bez golova, pa je pitanje plasmana u polufinale moralo da se reši penalima. Obe ekipe su mogle do gola u regularnom toku meča, više dobrih prilika je imala Crvena zvezda, ali su i domaći pretili, čak i postigli gol preko Nenada Gavrića, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Jedini igrač koji nije iskoristio penal u penal seriji bio je Nemanja Radonjić.

OVO SE ZOVE SREĆA: Na 30 parova u Balkan Betu osvojio skoro 700 hiljada (FOTO)

FIFA NEMA MILOSTI: Za Grke je spremna drakonska kazna

Zvezda je na prvo takmičarsko gostovanje u Šabac još od 1969. godine, kad je u šesnaestini finala Kupa pobedila 1:0 golom legende Dragana Džajića, doputovala bez nekoliko standardnih prvotimaca, što se i osetilo u igri lidera Superlige. Da maler bude veći, početkom drugog poluvremena povredio se i Filip Stojković, koji je morao da zatraži izmenu u 53. minutu.

PAKAO OD VALENSIJE: Zvezda KREĆE u seriju TEŠKIH i odlučujućih mečeva (FOTO)

Gosti su i pored činjenice da su bili oslabljeni imali nekoliko dobih akcija u prvom poluvremenu, a najbolju šansu imao je Aleksandar Pešić. Golgeter Zvezde je sve odlično uradio i šutirao iskosa, ali je njegov udarac odbranio golman Mačve Dušan Puletić. Najbolju šancu za Mačvu imao je Obrovac, ali je njegov udarac sa više od 40 metara spektakularno zaustavio Damijen Le Talek (pogledajte OVDE)

VEČITI SU KAŽNJENI ODUZIMANJEM BODOVA: To nije SVE! Disciplinci FSS spremaju nove KAZNE (FOTO)

GDE SI POŠAO? Stari vragolan Teo poslao čuvara po burek! VIDEO)

Drugo poluvreme bilo je slično prvom. Zvezda je kontrolisala loptu, a domaćin je pokušavao da zapreti iz kontranapada. Zvezda je mogla da povede u 57. minutu, ali je Nemanja Milić neprecizno šutirao iz veoma izgledne pozicije, sa desetak metara.

DA LI GA PREPOZNAJETE? Sa samo 22 godine bio je na strani Zvezdinog rivala, a sad je LJUBIMAC navijača (FOTO)

Junajted ispao iz Lige šampiona, a navijači "đavola" će još više poludeti posle Murinjovih izjava

Nenad Gavrić je u 73. minutu postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda. Sigurno će biti mnogo polemike oko ove situacije, pošto kamera nije u liniji.

Rukovodstvo Vojvodine donelo potpuno neočekivanu odluku posle poraza od Zvezde

Rezervista Zvezde Radonjić je odlično šutirao u 79. minutu posle solo akcije, ali se intervencijom dokazao Puletić.

ŠOKIRAO SVET! Federer uči decu da novac NE PADA sa neba, evo šta su radili dok je tata igrao u Indijan Velsu

Gola u regularnom toku meča nije bilo, iako je nadoknada trajala skoro sedam minuta, pa je pitanje polufinaliste rešeno penalima.

MAČVA - CRVENA ZVEZDA 0:0 - penalima 5:4

PENAL SERIJA: Babić - 0:1, Matić - 1:1, Pešić - 1:2, Gavrić - 2:2, Krstičić 3:2, Ristivojević 3:3, Milijaš 3:4, Obrovac 4:4, Radonjić 4:4, Ivić 5:4. STADION: Gradski u Šapcu. GLEDALACA: 5.000. SUDIJA: Dejan Santrač.

MAČVA: Puletić, Pejović, Tošić, Jovanović, Ristivojević, Ivić, Obrovac, Adamović (od 80. Milinković), Jeremić (od 90+1. Gemović), Gavrić, Matić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 53. Gobeljić), Le Talek, Babić, Hajdin, Jovičić, Krstičić, Srnić (od 77. Radonjić), Luka Ilić (od 59. Milijaš), Milić, Pešić.

NEMA VIŠE DILEME: Nole odlučio da li ide u Majami ili pravi novu pauzu