KVALIFIKACIJE ZA EP: Englezi RAZMONTIRALI tzv. Kosovo, iznenađenje u Sofiji (VIDEO)

17.11.2019. 20:45
Fudbalska reprezentacija Engleske
Fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Reuters
Sve je bilo rešeno i pre ovih mečeva.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo su gotove u grupi A, a u poslednjem kolu koje nije imalo rezultatski značaj trijumfe su ostvarile reprezentacije Engleske i Bugarske. Gordi Albion je u Prištini ubedljivo savladao tzv. Kosovo (4:0), dok su Bugari bili bolji od Češke minimalnim rezultatom.

IGRAO JE SAMO 15 MINUTA: Luka KOMENTARISAO odluku Tumbakovića!

SVE SE ZNA: Evo kada je na programu baraž za plasman na EP i kako Orlovi mogu da se kvalifikuju

TUMBAKOVIĆ POSLE UKRAJINE: Ne želim da budem strog, ovo su najbolji srpski igrači

Englezi su u Prištini poveli golom Harija Vinksa u 32. minutu, a do završnice meča je izgledalo da će tzv. Kosovo pretrpeti pristojan poraz. Ipak, izabranici Gereta Sautgejta su dodali gas i od 79. minuta, pa do kraja meča su postigli još tro pogotka, a strelci su bili Hari Kejn, Markus Rašford i Mejson Maunt. Golove sa te utakmice možete videti OVDE.

Na drugom meču grupe A Bugarska je sa 1:0 savladala Češku, ali bez obzira na to Česi su se plasirali na prvenstvo Evrope. Jedini pogodak je postigao Vasil Božikov u 56. minutu kada je posle centaršuta iz slobodnog udarca pobegao odbrani gostiju i glavom je zatresao mrežu. Taj gol pogledajte OVDE.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2020. GODINE:

Grupa B:

Srbija - Ukrajina 2:2

(Tadić 8. p, Mitrović 56. - Jaremčuk 32. Besiedin 90+3.)

Luksemburg - Portugalija 0:2

(Fernandeš 39. Ronaldo 86.)

Grupa A:

tzv. Kosovo - Engleska 0:4

(Vinks 32. Kejn 79. Rašford 83. Maunt 90+1.)

Bugarska - Češka 1:0

(Božikov 56.)

Grupa H:

Albanija - Francuska (20.45)

Andora - Turska (20.45)

Moldavija - Island (20.45)

Pogledajte kako izgleda Paulina Procik, devojka Kšištofa Pjonteka.

MITROVIĆ: Trebalo je da dobijemo utakmicu (VIDEO)

ŠEVČENKO: Srbija je dobar tim, zaslužili smo bod

RAZOČARANI SMO: Tadić OTVORIO DUŠU posle šokantnog remija sa Ukrajinom

DOK JE TRAJALA PAUZA: Milenković OTKRIO šta su reprezentativci radili na poluvremenu (VIDEO)

OKRENUO SE NORVEŽANIMA: Maksimović zna kako Srbija može do trijumfa u Oslu (VIDEO)