KVALIFIKACIJE ZA EP: Orlići OSMICOM ispratili Litvaniju, het-trik Partizanovog BISERA

11.10.2019. 16:01
Reprezentacija Srbije do 19 godina
Reprezentacija Srbije do 19 godina / Izvor: MN Press
Dominacija naših mladih fudbalera.

Omladinska reprezentacija Srbije deklasirala je selekciju Litvanije sa 8:0 (5:0), na kvalifikacionom turniru za odlazak na Evropsko prvenstvo. Naša selekcija je apsolutno dominantno odigrala susret na Banovom Brdu, a pitanje pobednika rešeno je već nakon pola časa igre kada smo imali četiri gola viška.

Naročito se istakao perspektivni ofanzivni vezista Partizana, Lazar Pavlović koji je postigao tri gola, u 19, 29. i 68. minutu.

ČIM JE DOŠAO U TURSKU: Oglasio se Nikola Kalinić, imao je MNOGO toga da kaže...

MASTERS ŠANGAJ: Ništa od odbrane TITULE, Cicipas posle velikog PREOKRETA pobedio Novaka (FOTO)

NA OVO SE ČEKALO: Obradović progovorio o reprezentaciji, neuspehu u Kini i bivšem selektoru

Pored Pavlovića, dvostruki strelac za Srbiju bio je Damjan Dostanić, a Litvance je "otvorio" Strahinja Eraković već u šestom minutu meča. Golove su postizali još i Dejan Zukić i Stefan Radmanović koji je potrvdio trijumf u drugom minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču danas, Španci su savladali Rumuniju minimalnim rezultatom, a jedini strelac na meču bio je Sajnc u 11. minutu utakmice.

Podsetimo, u prvom kolu kvalifikacionog turnira Orlići su remizirali sa Rumunijom (1:1), dok je Španija savladala našeg današnjeg rivala sa 2:0. Na šampionat Evrope plasiraće se dve prvoplasirane selekcije, a kompletan raspored i tabelu možete pogledati u nastavku.