KVALIFIKACIJE ZA EP: Orlovi uzeli veliki bod u Lisabonu! Remi Srbije i Portugalije (VIDEO+FOTO)

25.03.2019. 22:42
rtb
rtb / Izvor: Reuters
Interesantan meč na Lužu.

Reprezentacija Srbije remizirala je na gostovanju Portugaliji u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Rezultat na stadionu Luž je bio 1:1, a golove su postigli Dušan Tadić iz penala i Danilo Pereira.

OGLASIO SE BIVŠI ŠPIC CRNO-BELIH: Legendarni fudbaler Partizana o Luki Joviću (FOTO)

NEĆE GA CRNO-BELI: Srpski reprezentativac PONOVO menja sredinu! (FOTO)

DA LI ĆE STIĆI U PIONIR? Evo kad Zvezda i Partizan igraju u 28. kolu Superlige (FOTO)

Srbija i Portugalija su od osamostaljenja naše države dva puta bili u istoj kvalifikacionoj grupi za šampionat Evrope. 2007. godine su današnji rivali dva puta remizirali istim rezultatom (1:1), dok je u kvalifikacijama za prethodno Evropsko prvenstvo Portugalija zabeležila dva trijumfa sa po 2:1.

Dešavanja iz minuta u minut sa utakmice iz Lisabona možete pratiti na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Meč je završen rezultatom 1:1!
90+3. minut:
Veliku šansu imala je Portugalija, ali je lopta ipak završila u korneru.
90. minut:
Dobar pokušaj Gereira, ali je lopta prohujala pored stative. Igraće se još pet minuta.
87. minut:
Poslednju izmenu je napravio Mladen Krstajić. Umesto Adema Ljajića u igri je Sergej Milinković-Savić.
86. minut:
Žuti karton dobio je Dušan Tadić, jer je sprečio Portugalce da brzo izvedu slobodan udarac.
84. minut:
Poslednju izmenu napravio je selektor Portugalije.Gonsalo Guedeš je zamenio Rafa Silvu.
82. minut:
Pokušao je Bernardo Silva sa leve strane, ali bez opasnosti po gol Dmitrovića.
79. minut:
Žuti karton je dobio i Uroš Spajić, zbog faula nad Andreom Silvom.
77. minut:
Žuti karton za Filipa Mladenovića zbog prekršaja.
73. minut:
Sudija Marčinijak je dosudio penal za Portugaliju zbog igranja rukom Antonija Rukavine, ali je srećom po Orlove na asistenciju pomoćnika ipak promenio odluku.
71. minut:
Koliko sreće za Srbiju. Velika gužva pred golom Srbije posle koje je Spajić izbacio loptu sa gol linije. Orlovi su potom imali šansu iz kontranapada, ali je Tadićev šut otišao pored gola.
70. minut:
Veliku šansu je propustio Vilijam Karvaljo, koji je posle centaršuta sa desne strane ostao sam na petercu, ali nije uspeo da zatrese mrežu.
69. minut:
Drugu izmenu je napravio Mladen Krstajić. Na terenu je Andrija Živković umesto Darka Lazovića.
68. minut:
Novi pokušaj Danila Pereire sa distance, ali ponovo je bio neprecizan.
63. minut:
Pepe je oprobao udarac iz velike udaljenosti, ali je bio neprecizan.
57. minut:
Pokušao je Danilo slično kao kada je postigao gol, ali ovoga puta šut je bio neprecizan. Odmah posle toga, Fernando Santoš je napravio drugu izmenu i na teren je poslao Andrea Silvu umesto Dijega Souze.
56. minut:
Odličnu priliku propustio je Adem Ljajić koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.
50. minut:
Pokušao je Radonjić da iznenadi Patrisija udarcem iz daljine, ali je lopta završila pored gola.
49. minut:
Ušao je Lazović u šesnaesterac sa desne strane i šutirao levom nogom, ali siguran je bio Rui Patrisio.
46. minut:
Utakmica je nastavljena. Nije bilo promena na poluvremenu.
POLUVREME:
Dinamična utakmica na Lužu, a rezultat je 1:1. Igru su u prvih 45 minuta zbog povreda napustili Mijat Gaćinović i Kristijano Ronaldo.
45+3. minut:
Tadić pravi dar-mar na terenu, a posle njegovog centaršuta lopta je došla do Lazovića koji je šutirao, ali je Srbija dobila samo korner.
45+1. minut:
Tadić je bio u prodoru, a Pepe ga je zaustavio faulom zbog kog je dobio žuti karton.
44. minut:
Šansu je imao Mitrović, koji je šutirao sa peterca, ali mu je zasmetao Pepe pa je lopta otišla preko gola.
42. minut:
GOL 1:1! Danilo Pereira je doneo izjednačenje Portugaliji prelepim pogotkom sa distance.
39. minut:
Kompaktno se brane Orlovi i vrebaju svoju šansu iz kontranapada.
35. minut:
Tražili su Portugalci penal, ali je sudija Marčinijak procenio da je start Ljajića bio na loptu. U nastavku akcije Vilijam Karvaljo je oprobao udarac iz daljine, ali je lopta završila preko prečke.
34. minut:
Dobar pas Tadića u prostor za Filipa Mladenovića, ali je levi bek zamalo bio sporiji od golmana Patrisija.
31. minut:
Ronaldo ne može da nastavi meč! Umesto njega na terenu je Pici.
28. minut:
Najbolji fudbaler Portugalije Kristijabno Ronaldo ima problem sa povredom i lekarska ekipa mu je pritrčala u pomoć.
23. minut:
Nova gužva u petercu Srbije, ali je Milenković sjajno sačuvao Ronalda i onemogućio ga da zapreti Dmitroviću.
21. minut:
Gaćinović ipak ne može da nastavi meč, pa je na terenu umesto njega Nemanja Radonjić.
20. minut:
Posle kornera je Mitrović šutirao glavom, ali pravo u Patrisija.
18. minut:
Problem za Srbiju, Mijat Gaćinović se žali na povredu.
17. minut:
Sjajan potez Lazovića koji je lepo probio po desnoj strani i centrirao oštro, ali Portugalci su izbili loptu u korner.
15. minut:
Nova fenomenalna intervencija Marka Dmitrovića. Šutirap je Rafa Silva iz dobre pozicije iz kaznenog prostora, ali je naš golman uspeo da odbije loptu u korner.
9. minut:
Sjajan šut Ronalda sa 20-ak metara, ali još bolja intervencija Dmitrovića.
7. minut!
GOL 0:1! Siguran je bio Dušan Tadić. Fudbaler Ajaksa je smireno prišao lopti u poslao je u jednu, a portugalskog čuvara mreže u drugu stranu.
6. minut:
Penal za Srbiju! Tadić je sjajno proigrao Gaćinovića, koji je izašao sam ispred golmana Patrisija, a je uleteo u njega i sudija Marčinijak je pokazao na belu tačku.
4. minut:
Velika šansa za Portugaliju. Gužva je bila u petercu, gde se najbolje snašao Vilijam Karvaljo koji je šutirao, ali se srećom Spajić dobro postavio i pogodila ga je lopta, pa nije završila u mreži.