KVALIFIKACIJE ZA EP: Remi Portugalije i Ukrajine u Lisabonu, čudesni Sterling RAZBIO Češku (VIDEO)

22.03.2019. 22:38
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters
Šta ovo znači za Srbiju?

U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine danas je odigrano prvo kolo u grupama A, B i H. Javnost u Srbiji svakako najviše interesuju dešavanja iz grupe B u kojoj se takmiče Orlovi, koji su bili slobodni na startu kvalifikacija. Posle uvodnog kola prvoplasiran u grupi je Luksemburg koji je slavio protiv Litvanije, dok su Portugalija i Ukrajina odigrali meč bez golova.

KVALIFIKACIJE ZA EP: Sudija OJADIO Crnu Goru i UKRAO im pobedu nad Bugarskom (VIDEO+FOTO)

NOVI PROBLEM ZA KRSTAJIĆA: Važan igrač NIJE u KONKURENCIJI za meč sa Portugalijom (FOTO)

REŠENA DILEMA: Konačno se zna da li će Krstajić moći da računa na Pavkova protiv Portugalije (FOTO)

Derbi dana igran je u Lisabonu gde je Portugalija dočekala Ukrajinu. Iako su Portugalci napadali tokom celog meča i bili znatno bolji rival, nisu uspeli da savladaju iskusnog Andrija Pjatova koji je u nekoliko navrata maestralnim intervencijama spasio svoj tim. Domaća ekipa je imala više od igre, ali na kraju nije uspela da osvoji ceo plen, pa će sigurno u ponedeljak svim silama napasti Srbiju u pokušaju da se iskupi pred svojim navijačima.

U drugom meču u našoj grupi Luksemburg je na domaćem terenu savladao Litvaniju rezultatom 2:1 posle preokreta. Gosti su poveli preko Fedora Černiha u 14. minutu, ali je onda usledio hladan tuš kada je Luksemburg došao do izjednačenja u poslednjem minutu prvog poluvremena golom Leandra Bareira. Pobedonosni pogodak za svoj tim postigao je Žerson Rodriges u desetom minutu nastavka.

POTVRĐENO JE! Reprezentaciju Srbije NEĆEMO gledati na RTS-u, a ovo je OBJAŠNJENJE (FOTO)

KOVAČEVIĆ: Grb i zastava su iznad svih nas, ljudske sujete i interesa

ODRADILI PRVI TRENING U LISABONU: Odlične vesti za Krstajića (FOTO)

Veče u kvalifikacijama je obeležio fudbaler Mančester sitija Rahim Sterling koji je postigao het-trik u pobedi Engleske nad Češkom.