KVALIFIKACIJE ZA EP: Srbija JESTE pobedila, ali KOLIKO razloga za brigu ima (FOTO)

14.11.2019. 20:21 17:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
U nedelju protiv Ukrajine.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Luksemburg u utakmici u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje je na programu sledeće godine. Na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu, Orlovi selektora Ljubiše Tumbakovića su slavili sa 3:2, golovima Aleksandra Mitrovića (dva) i Nemanje Radonjića. Pobeda jeste upisana, ali razlog za brigu ostavljaju golovi (Rodrigeš za 2:1, a Turpel za 3:2) koji su suviše lako i naivno primani. Gosti su dva puta smanjivali na "minus jedan". Tako na primer, posle sedam mečeva Srbija ima gol razliku 15:15. Na primer Ukrajina ima 15:2, a Portugalija 20:6.

U nedelju (15.00) Srbija će takođe na stadionu Crvene zvezde ugostiti Ukrajinu koja je već obezbedila plasman. U drugom meču grupe, Portugalija je deklasirala Litvaniju sa 6:0. Situacija na tabeli je sledeća, Ukrajina je prva sa 19, druga je Portugalija sa 14, a treća Srbija sa 13. Luksemburg ima četiri, a Litvanija samo jedan. Dakle, Srbija ima teorijske šanse, ali ništa ne zavisi od nje. Kristijano Ronaldo i ekipa će gostovati Luksemburžanima i realno je očekivati pobedu gostiju.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalska reprezentacija Srbije odigraće novu utakmicu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje je na programu sledeće godine. Večeras na stadionu "Rajko Mitić" gostovaće nacionalni tim Luksemburga.

U ovaj duel Orlovi ulaze sa deset bodova, dok Luksemburg ima četiri.

Tumbaković izabrao za Luksemburg (FOTO)

POTVRĐENA ODLUKA: Komisija FSS odbila žalbu Smedereva i Kabela

Počela prodaja ulaznica za meč Srbije i Ukrajine (FOTO)

Teoretske šanse za plasman našeg tima i dalje postoje, ali ne zavisi sve od nas. Neophodno je da Srbija pobedi Luksemburg i Ukrajinu na domaćem terenu, a istovremeno da se nada da će Portugal bar jednom "kiksnuti" (makar odigrati nerešeno) protiv Litvanije kod kuće ili Luksemburga u gostima.

Sva dešavanja, iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

KRAJ UTAKMICE

90+5. minut
Ispred Đuričića u poslednjem trenutku Šano.
90+4. minut
Tadić izlazi, ulazi Lukić.
90+3. minut
Opasno je pred golom Dmitrovića, ali pored gola.
84. minut
Mitrović pogađa stativu.
81. minut
Mitrović iz okreta sa nekoliko metara. Hvata golman Luksemburga.
79. minut
Sinani umesto Vinsenta Tila. Umesto Ljajića Đuričić.
75. minut
Turpel je strelac, za 3:2. Kontra gostiju, posle izgubljene lopte Tadića. Posle prodora po desnoj strani, Turpel glavom sa nekoliko metara bez problema.
70. minut
GOL! Sada je Radonjić strelac, za 3:1. Mitrović se bori na ivici kaznenog. Lopta dolazi do igrača Marselja. Levicom je plasira uz stativu. Fenomenalan gol.
66. minut
Žerson trči, Dmitrović istrčava. Žerson ga zaobilazi, ali ipak lopta u autu, posle intervencije Maksimovića.
62. minut
Umesto Milinković-Savića Radonjić. Izmena i u Luksemburgu, Turpel umesto Tila.
53. minut
Sa 12 metara Rodrigeš. Snažno pod prečku. Sada je 2:1 za Srbiju.
51. minut
Til u kaznenom Srbije. Presečen pas.

Portugalija vodi sa 3:0. Ovog puta je Pici strelac.

48. minut
Mitrović ide ka golu gostiju. Ulazi u kazneni prostor, ali njegov pas na suprotnu stranu ka Tadiću koji se ubacuje, ne prolazi.
46. minut
Skendferović umesto Filipsa. Tumbaković nije ništa menjao.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut
Ponovo Mitrović! Sada je 2:0. Napadač Fulama šutira sa nekih 20 metara i pogađa gornji desni ugao!
39. minut
Nemanja Maksimović utrčava u kazneni prostor, ali mu beži lopta.
35. minut
Slobodan udarac za Luksemburg sa desne strane. Dmitrović lako hvata.
25. minut
Milinković-Savić šalje loptu ka Mitroviću. Ne dolazi do njega, pošto pada u kaznenom posle duela. Sudija pokazuje da se igra nastavi, ali je ovo definitivno sporna situacija.

Sada je i 2:0 za Portugaliju, opet Ronaldo.

Stižu vesti i iz Portugalije. Golom Ronalda sa bele tačke, domaćin vodi protiv Litvanije. Igrao se 7. minut.

11. minut
GOL! Mitrović. Srbija vodi sa 1:0. Posle savršenog pasa Tadića, napadač Fulama čeka loptu na drugoj stativi. Glavom je šalje u suprotan ugao. Inicijativa se isplatila. I to veoma brzo. Ovo mu je 32. gol u nacionalnom timu.