SRBIJA DEFINITIVNO U BARAŽU: Orlovi bili na korak od POBEDE, a onda je Ukrajina iščupala REMI u nadoknadi! (VIDEO)

17.11.2019. 14:33
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: MN Press
Nerešeno na Marakani.

Fudbalska repreznatcija Srbije remizirala je u poslednjem kolu grupe "B" kvalifikacija za EURO 2020. godine sa selekcijom Ukrajine 2:2, pošto je Besedin golom u nadoknadi vremena postavio konačan rezultata. Ukrajina i Portugalija plasirali su se direktno na Evropsko prvenstvo, dok će Orlovi pokušati da kroz baraž sa Norveškom rezervišu kartu za šampionat Starog kontinenta.

TUMBAKOVIĆ ISTUMBAO TIM: Velike promene u sastavu Srbije za meč sa Ukrajinom! (SASTAVI)

SAMO IM JE RAT U GLAVI: Dalić PROLAZ na EVROPSKO prvenstvo posvetio Vukovaru i Škabrnji

BEZ PAVKOVA NA BAJERN: To nije jedina LOŠA vest za Milojevića, još dva igrača su pod ZNAKOM pitanja

KRAJ MEČA!
90+3. minut:
Besedin poravnava na 2:2.
90. minut:
Još tri minuta nadoknade.
88. minut:
Velika šansa za Ukrajinu, ali brani Rajković! Orlovi su na pragu trijumfa.
82. minut
Milinković-Savić menja Nemanju Radonjića u samom finišu duela.
77. minut:
Izmene na obe strane. Maksimovića je zamenio Milivojević u taboru Orlova, dok je Andrej Ševčenko iz igre izveo Kovalenka i Cigankova, a zamenili su ih Šepelev i Besedin.
71. minut:
Velika šansa za Mitrovića, ali Pjatov interveniše!
69. minut:
Prva izmena u redvima našeg tima. Ljajić je napustio igru, a zemnio ga je Gaćinović.
66. minut:
Brz kontranapad Srbije koji je poveo Radonjić, međutim, loše je centrirao pa je prilika za novi gol propala.
63. minut:
Srbija vodi i čeka čudo u Luksemburgu koje bi ih odvelo na EP iduće godine!
56. minut:
GOL, GOL, GOOOOL! Mitrović ponovo dovodi Srbiju u prednost
51. minut:
Ljajić ponovo preti, a Pjatov je na mestu! Lepa šansa za Orlove odlazi u nepovrat.
49. minut:
Udarca Jarmolenka, ali nedovoljno precizno iz izgledne pozicije.
46. minut:
Bez izmena na startu drugog dela.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
44. minut:
Opasan udarac Jeremčuka sa ivice kaznenog prostora, ali Rajković vrhovima prstiju interveniše i šalje loptu u korner. Sam finiš prvog dela, Srbija - Ukrajina 1:1!
39. minut:
Mirniji tempo u finišu prvog dela.
33. minut:
Ukrajina je izjednačila. Jeremčuk je bio sam na pet metara između tri naša defanzivca i glavom matirao Rajkovića.
27. minut:
Lepa akcija Orlova i novi uadarac Lljajića! Lopta je prošla tik pored leve stative... Ostaje 1:0
24. minut:
Sjajan meč na Marakani! Nova prilika za Srbiju posle udarca Lajića, ali Pjatov interveniše i šalje loptu u korner.
22. minut:
Srbija je imala mnogo sreće! Prvo je Rajković uspeo da interveniše ispred Jermečuka, a lopta se odbila do Jarmolenka. Jako je šutirao po zemlji, međutim, samo do satitive nebranjenog gola Orlova, ostaje 1:0
20. minut:
Greška Gudelja blizu kaznenog prostora naše selekcije posle čega je Jarmolenko šutirao snažno iskosa, ali pravo u Rajkovića.
17. minut:
Ukrajina za sada ima loptu u nogama i strpljivo gradi napade, dok Srbija vreba iz kontranapada i deluje konkretnije za sada.
13. minut:
Nova šansa za Orlove, ali Tadić nije imao sreće u završnici. Lopta je zamalo završila pored leve stative gola Pjatova.
11. minut:
Prva prilika za Ukrajinu, ali udarac Jarmolenka odlazi pored gola.
8. minut:
Penal za Srbiju! Tadić je šutirao, a lopta je u ruku pogodila Matvijenka. Vedeta Ajska pogodila je sa bele tačke za prednost od 1:0!
7. minut:
Već u sledećem napadu Gudelj je oprobao svoj šut, ali Pjatov je ponovo na mestu.
6. minut:
Prva ozbiljna situacija pre golom Ukrajine. Radonjić se ubacio po desnoj strani i putio jaku loptu po zemlji u srce šesnaesterca, ali Pjatov je na mestu.
3. minut:
Početno ispitivanje snaga na sredini terena.
UTAKMICA JE POČELA!

SRBIJA - UKRAJINA 2:2

STADION: Rajko Mitić.

SUDIJA: Bobi Maden

STRELCI: Tadić 8 (penal), Mitrović - Jeremčuk 33, Besedin 90+3. minut)

KARTONI: Radonjić, Kolarov Matvijenko

SRBIJA: Rajković - Milenković, Nik. Maksimović, Kolarov, Rodić - Gudelj, Nem. Maksimović (Milivojević 77. minut)- Tadić, Lajić (Gaćinović 69. minut), Radonjić (Sergej Milinković-Savić 82. minut) - Mitrović.

UKRAJINA: Pjatov - Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mukolenko - Sidorčuk - Cigankov (Besedin 77. minut), Kovalenko (Šepelev 77. minut), Malinovski (Šakov 90. minut), Jarmolenko - Jaremčuk.

Pogledajte kako izgleda sportska novinarka Gea Braha.