KVALIFIKACIJE ZA LE: Zvezda ispustila pobedu NA KRAJU, na mnogo GLUP način (VIDEO+FOTO)

13.07.2017. 19:12
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com
Novi duel za sedam dana u Beogradu, na stadionu "Rajko Mitić".

Fudbaleri Irtiša i Crvene zvezde odigrali su 1:1 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Vodili su crveno-beli u Pavlodaru, sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, a onda je Dušan Anđelković, potpuno bespotrebno igrao rukom i skrivio penal. Strelac je bio Stefan Živković koji je na taj način anulirao prednost stečenu u 51. minutu, kada je Ričmond Boaći (takođe sa bele tačke) doveo Zvezdu u vođstvo, svojim petim golom u sezoni.

Samim tim, posao u revanšu u Beogradu, crveno-belim biće znatno otežan. Imao je srpski tim i više pokušaja ka golu (16 prema devet), nekoliko izglednih prilika, ali kao što je rečeno, u Srbiju, sa puta iz daleka (avionom sedam do osam sati) vraćaju se bez celog plena.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Irtiša i Crvene zvezde igraju prvu utakmicu 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a sva dešavanja sa stadiona u Pavlodaru možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas. Podsetimo, u uvodnom kolu crveno-beli su eliminisali Florijanu, a Kazaci Dunav Ruse iz Bugarske.

PROMENE U ZADNJOJ LINIJI I SREDINI TERENA: Ovo je Milojevićev izbor za Irtiš (SASTAVI)

SADA JE ZVANIČNO: Stefan Jović OTIŠAO iz Zvezde i potpisao milionski ugovor (FOTO)

Za Zvezdu debituje Branko Jovičić, a među starterima ponovo je Gelor Kanga

TOK UTAKMICE

KRAJ

90+3. minut - Penal za Irtiš. GOL, sada je 1:1. Strelac Stefan Živković. Krivac za penal Dušan Anđelković koji je igrao rukom.

90. minut - Umesto Boaćija Račić.

87. minut - Iz velike daljine pokušava Srnić. Neprecizan. Pre toga Rikardinjo ustupa mesto Ruizu.

81. minut - Oboren Milijaš. Slobodnjak se leve strane. Traži nekog od saigrača u kaznenom, ali nema nikog.

78. minut - U igri je Fofana. Nekadašnji igrač Partizana sada je na pozajmici iz Čukaričkog, u Irtišu.

75. minut - Kraći prekid. Zbog udarca u leđa, Rikardinju se ukazuje pomoć.

72. minut - Prekršaj Donalda, za žuti karton. Slobodan udarac za Irtiš. Živković neprecizan.

68. minut - Opet Milijaš sa distance, sa desne strane. Ne uspeva da iznenadi Loriju.

66. minut - Rikardinjo oboren ispred kaznenog. Slobodnjak izvodi Milijaš. Golman Irtiša malo nesiguran, ali ipak hvata loptu.

64. minut - Prva izmena. Umesto Kange ulazi Milijaš.

56. minut - Pokušaj Kange sa distance, ovoga puta znatno bolji udarac, ali oprezan čuvar mreže Irtiša, Lorija.

51. minut - GOOOOOL! Boaći siguran izvođač, za 1:0. Odličan rezultat ze crveno-bele, u ovom trenutku.

POKLON DELIJAMA: Boaći se GOLOM učvrstio na čelu liste najboljih strelaca evropskih takmičenja (VIDEO)

50. minut - Penal za Zvezdu. Krivac je Maslać koji je startovao nad Kangom.

POČINJE DRUGO POLUVREME

KRAJ POLUVREMENA

38. minut - Srnić prolazi po levoj strani, ali njegovo dodavanje ne dolazi ni do jednog od saigrača.

33. minut - Manojlović hvata "živu loptu". Posle udarca Dautova, glavom iz "srca" kaznenog.

32. minut - Boaći dribla na ivici kaznenog prostora, šut je izblokiran.

27. minut - Lorija boksuje ispred Boaćija.

21. minut - Katastrofalan šut Kange. Dobija loptu na 12-13 metara, sa desne strane. Šutira visoko preko gola.

17. minut - Kalinin sa leve strane, sa desetak metara. Šut iskosa brani Manojlović.

14. minut - Srnić dobija žuti karton zbog prekršaja sa leđa. Faul napravljen na sredini terena.

10. minut - Kalinin pokušava iz kornera pravo u gol, Manojlović prebacuje loptu preko gola.

Možete i da pogledate kako izgleda novi dres za gostovanja.

ŠTA ĆE REĆI DELIJE? Fudbaleri Zvezde u do sada neviđenim dresovima! (FOTO)