KVALIFIKACIJE ZA LE: Donald i Srnić vode Zvezdu kroz Evropu, sledeća je Sparta! (GALERIJA+VIDEO)

20.07.2017. 22:24
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli u 3. kolu igraju protiv češkog predstavnika.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Irtiš iz Pavlodara sa 2:0, u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope i izborili plasman u 3. rundu gde ih čeka Sparta iz Praga.

Sjajno su izabranici Vladana Milojevića otvorili utakmicu, od prvog sudijskog zvižduka krenuli agresivno i to im se isplatilo već u prvom ozbiljnijem napadu, kada je proključala Marakana.

ZVEZDA PREDALA SPISAK: Nema TROJICE, a evo na koga sve Milojević računa (FOTO)

IGRAO JE ZA LJUTOG RIVALA: Član Orlova prelazi u slavni klub! (FOTO)

Na isteku 10. minuta, posle faula nad Gelorom Kangom, odgovornost je preuzeo Mičel Donald i sa 20 metara od gola gostiju, gađao silovito i precizno pogodivši bliži ugao. Gol Holanđanina evocirao je uspomene Delija, budući da je na isti način daleke 1991. godine takođe u revanš susretu Kupa šampiona, Robert Prosinečki matirao golmana Glazgov Rendžersa.

ČUJTE ZVEZDAŠI: Delije su na PRAZNOM severu ostavile MNOGO jaku poruku (FOTO)

Raspoloženi Kanga često je bio opasnost po odbranu Irtiša, pa se u 20. minutu odlučio na šut, koji je završio pored stative. Samo 60 sekundi kasnije Gabonac je u kontru ubacio Boaćija, najbolji strelac Zvezde nije hteo da ispadne sebičan i želeo je da uposli Anđelkovića, ali ga je sustigao protivnički igrač i šansa je propala.

Kolosalnu šansu da duplira prednost, imao je Slavoljub Srnić u 33. minutu. Posle kornera, lopta je došla pravo na nogu vihornom krilu crveno-belih, ali je usledio slab udarac i šansa je propala.

Igrao se 44. minut kada su igrači Irtiša prvi put ugrozili odbranu domaćina. Učinio je to Fonseka, nadvisivši u skoku Anđelkovića, njegov udarac glavom završio je pored stative.

Poslednju priliku do odlaska na pauzu propustio je Gelor Kanga, u samom finišu poluvremena na dodavanje Boaćija oprobao je udarac sa 18 metara, ali je Lorija bio dobro postavljen.

Gosti su u nastavku krenuli na sve ili ništa, pa je Kalinin već u 50. minutu iz daljine želeo da iznenadi Manojlovića, međutim, lopta je otišla daleko iznad gola.

Mogao je devet minuta kasnije, do tada neprimetni Rikardinjo, da prvi kontakt na utakmici sa loptom da pretvori u prvenac, obrukao se i sa 16 metara tukao jako neprecizno. Već u narednom napadu Zvezde, Gelor Kanga je zatresao mrežu, ali sa spoljnje strane.

U 69. minutu golman crveno-belih morao je prvi put da interveniše, Duatov je u 67. minutu pogodio okvir gola, ipak, Manojlović je bio dobro postavljen i otklonio je opasnost. Revanširao mu se Kanga na drugoj strani, udarcem iz daljine, nateravši Loriju da se namuči, kako bi sačuvao mrežu.

Dileme oko Zvezdinog nastavka pohoda na evropskoj sceni, otklonjene su u 76. minutu. Pojačanje crveno-belih iz Amkara Branko Jovičić protutnjao je po levom boku i na fenomenalan način zavrnuo loptu u šesnaesterac Slavoljubu Srniću, kome je preostalo samo da poturi nogu i iz blizine smesti je u mrežu, čime je potpisao prolaz Milojevićeve čete u narednu rundu takmičenja kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nedugo posle gola, Srnić je zaradio drugu javnu opomenu, zbog čega će propustiti prvi duel protiv Sparte iz Praga, koji je na programu narednog četvrtka. A zatim i ustupio mesto Aleksandru Pešiću, pojačanje iz Tuluza konačno je debitovao u crveno-belom dresu i odmah po ulasku izmamio ovacije Delija.

Zvezda je delovala protiv Irtiša mnogo bolje nego u Kazahstanu, što samo može da hrabri crveno-bele pred dvomeč protiv velikog favorita iz Češke.

CRVENA ZVEZDA - IRTIŠ 2:0 (1:0)

STRELCI: Donald u 10. i Srnić u 76. minutu.

STADION: "Rajko Mitić".

GLEDALACA: 22.414

SUDIJA: Fedaji San (Švajcarska).

ŽUTI KARTONI: Stojković, Srnić, Le Talek (Crvena zvezda), Živković (Irtiš).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Stojković, Anđelković, Savić, Le Talek, Jovičić, Donald (od 89. Račić), Srnić (od 80. Pešić), Kanga, Rikardinjo (od 71. Ruiz), Boaći.

IRTIŠ: Lorija, Kislicin (od 66. Darabajev), Maslać, Stamenković, Dautov, Živković, Fonseka (od 84. Popov), Geterijev (od 82. Fofana), Antonijo, Kalinin, Bugaev.