KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE: Partizan sa desetoricom izborio remi u Litvaniji, sledi put na SEVER Evrope

02.08.2018. 17:32
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Srbija Danas
Meč se igra u Viljnusu.

Partizan je u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali je do cilja stigao mnogo teže nego što se očekivalo - remijem 1:1 na gostovanju protiv Trakaja. O igri Partizana dovoljno govori činjenica da su crno-beli bili bolji sa igračem manje, pošto je u 53. minutu isključen Suma. Navijači Trakaja su aplauzima ispratili igrače posle remija, dok pristalicama crno-belih ostaju brige zbog loše igre.

HAOS U ŠVAJCARSKOJ: Navijači bratskog kluba PARTIZANA napadnuti od strane HULIGANA

RAZBIJALI I KRALI: Pripadnici Torcide rušili sve pred sobom na pumpi u Vrčinu (FOTO)

TRAKAJ - PARTIZAN 1:1

STRELAC: Osipov u 9. minutu za Trakaj, štoper Miletić u 45+3. STADION: LFF u Viljnusu. GLEDALACA: 1.000. SUDIJA: Štefan Klosner (Švajcarska). ŽUTI KARTONI: Valijente, Suma, Rikardo (Partizan). CRVENI KARTON: Suma u 53. minutu.

TRAKAJ: Švedkauskas, Traore (od 57. Mukanija), Osipov, Januševskis, Šilenas, Biljaletdinov, Jeriomenko, Osipov, Ćižas, Kazlauskas, Marazas.

PARTIZAN: Stojković, Enače, Valijente, Miletić, Miletić, Pantić (od 74. Đerlek), Kosović, Zdjelar, Janković (od 87. Ivanović), Suma, Rikardo (od 81. Ožegović).

KRAJ!

87. minut - Poslednja izmena u Partizanu, Jankovića menja Ivanović.

85. minut - Kosović sa 20 metara šutira iznad prečke.

81. minut - izlazi Rikardo, ulazi Ožegović.

81. minut - žuti karton za Rikarda, zbog pokušaja simuliranja prekršaja za penal.

74. minut - prva izmena u Partizanu, ulazi Đerlek umesto Pantića.

minut odmora

68. minut - pokušaj Rikarda sa 16 metara, ali je izblokiran, lopta je završila u korneru.

60. minut - Kazlauskas sa 18 metara šutira preko gola.

56. minut - prva izmena na utakmici, umesto Traorea ulazi Mukanija.

55. minut - Marko Janković odlično šutira iskosa sa 15 metara, ali golman Trakaja odlično reaguje i brani.

53. minut - CRVENI KARTON za Sumu! Gvinejac dobija drugu javnu opomenu od sudije iz Švajcarske i mora na rano tuširanje.

51. minut - konfuzija u odbrani Partizana, ali Stojković ispucava daleko od gola.

50. minut - udarac Rikarda sa 17 metara, ali pravo u golmana Trakaja.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

45+3 - GOL! Štoper Miletić posle kornera prima loptu na drugoj stativi i zakucava je pod prečku.

45+1 - Bomba Zdjelara sa 18 metara.

41. minut - Rikardo se ne snalazi posle loptu koju je loše odbio golman Trakaja.

37. minut - žuti karton za Sumu.

34. minut - korner za Partizan.

31. minut - Zdjelar sa 18 metara šutira preko gola.

29. minut - velika šansa za Trakaj, ali Čižas sa ivice šesnaesterca šutira pored gola.

26. minut - korner za Partizan, posle njega pokušaj štopera Miletića sa ivice šesnaesterca, ali preko prečke.

pauza od jednog minuta zbog velike vrućine, u Viljnusu je 29 stepeni

21. minut - žuti karton za Valijentea.

20. minut - korner za Trakaj, ali ništa se posle njega nije desilo.

18. minut - korner za Partizan, ali nije bilo opasnosti za gol Trakaja.

14. minut - Rikardo šutira glavom sa sedam metara, ali pravo u golmana Trakaja.

13. minut - opasan napad Partizana i centaršut Rikarda, ali Kosović kasni za sekundu da natrči na loptu na drugoj stativi.

12. minut - levi bek Miletić šutira iskosa sa 15 metara, ali golman Trakaja brani i skreće loptu u korner.

9. minut - GOL! Vodi Trakaj! Stojković je posle kornera odbranio udarac glavom jednog igrača Trakaja, ali je kratko odbio loptu, na nju je natrčao Osipov i sa dva metra je glavom ubacio u mrežu.

6. minut - kardinalna greška Enačea, srećom po Partizan Stojković je pribran, istrčava na 30 metara od gola i izbacuje loptu u aut.

5. minut - dva vezana za kornera za Partizan.

2. minut - slobodan udarac za Partizan sa 25 metara, Janković u živi zid.

1. minut - korner za Partizan