KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Remi nade i strepnje, Zvezda pred vratima RAJA! (VIDEO+FOTO)

21.08.2018. 22:06
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Počinje istorijski meč.

Fudbaleri Crvene zvezde su u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona pred praznom Marakanom remizirali 0:0 protiv Salcburga. U veoma tvrdoj utakmici Zvezda je držala konce igre u svojim rukama, tako da pred revanš za osam dana u Austriji navijači crveno-belih mogu biti zadovoljni. Imala je Zvezda dobru šansu u 70. minut da preko Degeneka dođe u prednost, ali je golman Stanković odlično regovao. Ono što može da zabrine Delije, svakako je povreda Vujadina Savića tokom prvog poluvremena.

Izabranici Vladana Milojevića su uspeli da u atipčnim uslovima pred praznim tribinama sačuvaju svoju mrežu, ali i u nekoliko trenutaka budu bolji rival od Salcburga.

Milojević izabrao startere za okršaj sa Bikovima (SASTAV)

SNALAŽLJIVI SU: Delije NAŠLE NAČIN da večeras podrže Zvezdu u MEČU DECENIJE (FOTO)

KRAJ MEČA!

90. minut: Tri minuta do kraja meča...

88. minut: Korner za crveno-bele u samom finišu meča... Simić je iskoristio odbitak i sa 16 metara tukao jako, ali direktno u Stankovića.

85. minut: Rodić je imao novu šansu, ali nije uspeo da zatrese mrežu gostiju.

79. minut: Izašao je Stojiljković, na terenu je Jovančić. Zvezda do kraja meča bez špica na terenu.

75. minut: Još petnaestak minuta do kraja meča... Zvezda sada ima solidan rezultat, pošto je sačuvala mrežu na domaćem terenu.

69. minut: Neverovatan promašaj Degeneka sa pet metara! Ostaje 0:0..

67. minut: Pokušao je Radonjić sa distance... Lopta je završila u rukama Stankovića.

60. minut: Simić je ušao u igru umesto novajlije Kafua.

59. minut: Degenek je zaustavio opasan napad Šlagera...

57. minut: Nova prilika za Crvenu zvezdu! Filip Stojković je imao odličan prodor po desnoj starni i oštro centrirao.. intervenisao je Stanković

50. minut: Na drugoj strani je pokušao Šlager.. Borjan je bio na mestu.

48. minut: Najbolja šansa za crveno-bele! Šutirao je Ben, ali pored gola.

46. minut: Savić je napustio igru zbog povrede. Zamenio ga je Babić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut: Igraće se jo jedan minut... Lajner je pokušao u nadoknadi vremena, ali je lopta završila preko gola.

42. minut: Sve opasnije deluju napadi Salcburga... Zvezda čeka kraj prvog dela kako bi sabrala svoje redove...

39. minut: Pokušao je Jovičić sa velike udaljenosti. Bio je sebičan, pa je lopta završila visoko preko gola.

36. minut: Sve veća inicijativa gostiju. Crvena zvezda se povukla u finišu prvog dela igre..

30. minut: Loše je Radonjić izveo slobodan udarac.. Propala je lepa šansa za Crvenu zvezdu.

26. minut: Opasan napad Salcburga. Dobar centaršu sa leve strane, ali je Degenek uspeo da omete Dabura.

24. minut: Zvezda pojačava napade. Rodić je šutirao... Ostaje 0:0.

22. minut: Ben je bio u kontanapadu, ali je Orsato zaustavio igru nepustivši prednost. Sumniva odluka.

18. minut: Januzović je uputio prvi šut ka Zvezdinom golu na ovom meču. Borjan je bio siguran.

13. minut: Radonjić je imao dobru šansu za postizanje gola, ali se spetljao u samom finišu akcije!

11. minut: Prvi ozbiljniji napad crveno-belih. Novajlija Kafu je zapretio Austrijancima, međutim bez promene rezultata.

7. minut: Slobodan udarac za goste, ali bez opasnosti po Milana Borjana.

5. minut: Solidan napad Zvezde po desnoj strani preko Stojkovića. Nije uspeo da uputu precizniji pas ka Stojiljkoviću.

3. minut: Na početku meča, gosti su rešeni da ostvare terensku inicijativu... Kratkim pasovima strpljivo grade napade.

KARTONI: Haldara

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić (Babić 46. minut), Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Kafu (Simić 60. minut), Ben, Radonjić - Stojiljković (Jovančić 79. minut).

Salcburg: Stanković - Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer - Junuzović (Šlager 46. minut), Samaseku, Volf (Minamino 86. minut), Hajdara - Dabur, Jabo (Daka 79. minut).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.