Utorak 19. mar 2024.
FK Crvena zvezda

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Zvezda srušila Suduvu sa igračem manje i obezbedila put u Finsku (VIDEO)

Crveno-beli u drugom kolu.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona posle trijumfa nad Suduvom na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 2:1. Pobedu pulenima Vladana Milojevića doneli su Ričmond Boaći i Marko Marin golovima u prvom poluvremenu, a to je bilo dovoljno da se nadomesti "nula" iz prošlonedeljne utakmice u Litvaniji. Nadu Litvancima vrati je Mihret Topčagić u 95. minutu, ali nije bilo vremena da Suduva dođe do još jednog pogotka koji bi ih odveo dalje.

Ipak, možda i najjači utisak sa utakmice je grub start Marka Gobeljića nad Vaidasom Slavickasom koji je zadobio prelom noge i zbog kog je Zvezdin univerzalac dobio direktan crveni karton.

Naredni rival crveno-belima biće Helsinki koji je u dvomeču savladao Toršavn ukupnim rezultatom 5:2.

SVE JE STALO: Oglasio se Mihin doktor i otkrio nove DETALJE njegove OPAKE BOLESTI

SRCEPARAJUĆE: Sestra Ognjena Kuzmića uputila bratu EMOTIVNU poruku od koje kreću SUZE

POBEGAO IZ ZAGREBA: Vanja Vučićević IZNENADA napustio Lokomotivu i došao u Srbiju

Tok meča pročitajte u nastavku.

KRAJ!
Crvena zvezda je u drugom kolu.
90+5. minut:
GOL 2:1! Topčagić postigao gol.
90+2. minut:
Pokušao je Pavkov volejom, ali neprecizno.
90. minut:
Igraće se još šest minuta.
89. minut:
Prečka! Sada je Ben pogodio okvir gola rivala iz sjajne pozicije.
88. minut:
Poslednju izmenu napravio je Vladan Milojević. U igri je Milan Pavkov umesto Marka Marina.
86. minut:
Prečka! Šutirao je Josip Tadić je glavom, ali je pogodio samo okvir Borjanovog gola.
84. minut:
Žuti karton dobio je i trener Crvene zvezde zbog protesta, jer sudija Farkaš ponovo nije pokazao na belu tačku posle jednog duela Bena i defanzivca Suduve.
82. minut:
Umesto Mirka Ivanića ne terenu je Aleksa Vukanović.
81. minut:
Žuti karton dobio je Milan Rodić zbog odugovlačenja pri izvođenju auta.
77. minut:
Tražili su crveno-beli penal. Oboren je Filip Stojković sa leđa u punom trku u kaznenom prostoru, ali je mađarski sudija Farkaš ostao nem.
76. minut:
Poslednju izmenu napravio je trener Suduve Čeburin. Umesto Verbickasa na terenu je Rikets.
71. minut:
Žuti karton dobio je El Fardu Ben.
68. minut:
Mirko Ivanić je izašao sam ispred golmana Ivana Karduma, ali je hrvatski čuvar mreže odlično intervenisao.
63. minut:
Umesto povređenog Slavickasa na terrenu je Ivan Hladik.
62. minut:
Povukao je odmah potez Vladan Milojević. Umesto Ričmonda Boaćija na terenu je Filip Stojković koji će pokrivati poziciju desnog beka.
60. minut:
Crvena zvezda ostaje sa igračem manje! Direktan crveni karton je dobio Marko Gobeljić zbog neopreznog starta nad Vaidasom Slavickasom koji je zadobio prelom noge.
58. minut:
Novi žuti karton za goste. Aleksandar Živanović je srušio sa leđa Marka Marina i zasluženo je opomenut.
53. minut:
Šutirao je Jovančić posle kornera, ali je siguran bio Kardum na golu gostiju.
51. minut:
Prva izmena u ekipi Suduve. Umesto Sandra Gotala na terenu je Josip Tadić.
48. minut:
Šutirao je Boaći iz poluvoleja posle ubačene lopte sa desne strane, ali je lopta prošla tik pored stative gola Suduve.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a obe ekipe su meč nastavile u istim sastavima.
POLUVREME:
Crvena zvezda potpuno zasluženo vodi sa 2:0 posle prvih 45 minuta.

38. minut:
Stativa! Izdržao je Boaći duel sa Živanovićem i šutirao je, ali je loptu jedva zakačio golman Kardum i ona je pogodila okvir gola.
36. minut:
Šutirao je Jovančić iz daljine, ali preko gola.
34. minut:
Prvi žuti karton na utakmici je dobio Mihret Topčagić zbog protesta.
33. minut:
Sandro Gotal je izveo slobodan udarac iz jako povoljne pozicije, ali je lopta završila visoko preko prečke.
29. minut:
GOL 2:0! Marko Marin je udvostručio prednost Crvene zvezde. Kapiten crveno-belih je pogodio malu mrežu sa nekih 12 metara, posle sjajne akcije šampiona Srbjie i dodavanja Ričmonda Boaćija.
26. minut:
Bilo je veoma opasno pred golom Crvene zvezde, ali Golubickas nije uspeo da ugrozi Milana Borjana. Petljao je Litvanac u kaznenom prostoru i uspeli su da ga izblokiraju fudbaleri Crvene zvezde.
16. minut:
Centrirao je Slavickas sa leve strane ka Topčagiću, ali je srećom po crveno-bele napadač Suduve loše zahvatio loptu na petercu.
14. minut:
Opasan napad Crvene zvezde po desnoj strani posle kog je šutirao Ben, ali loše.
8. minut:
Samir Kerla je laktom u vazdušnom duelu udario Marka Gobeljića, ali sudija Farkaš mu nije pokazao javnu opomenu.
4. minut:
GOL 1:0! Boaći je doneo prednost Crvenoj zvezdi. El Fardu Ben je sjajno proigrao centarfora iz Gane koji je preciznim udarcem sa desne strane pogodio mrežu golmana Ivana Karduma.