KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Evrogol Porta, Spajić udario u stativu (VIDEO)

07.08.2019. 22:15
Gol Porta protiv Krasnodara
Gol Porta protiv Krasnodara / Izvor: Foto: Twitter Printscreen
Zanimljivi mečevi, triler u Krasnodaru.

Uzbudljivo je bilo u kvalifikacijama za Ligu šampiona i u sredu. Porto je u derbiju dana slavio kao gost protiv Krasnodara rezultatom 1:0 (0:0).

PARNI VALJAK U PUNOJ BRZINI! Potencijalni sastav Partizana za meč sa Malatijom!

SUDIJSKI EKSPERT JASAN: Portugalac 2 PUTA oštetio Zvezdu, ali njegova analiza razbesneće sve Delije (VIDEO)

SPREMA SE BOMBA NA MARAKANI: Zvezda naciljala mađioničara!

Pogodak odluke je postignut u 89. minutu, pošto je Serhio Oliveira velemajstorski izveo slobodan udarac i prebacio živi zid. Štoper domaćina Uroš Spšajić je pokušao da stigne loptu pre nego što je prešla gol liniju, ali se praktično zakucao za stativu. Spasa nije bilo, pa je portugalski velikan stekao ogroman gol prednosti pred revanš na stadionu “Dragao” koji je na programu 13. avgusta.

Zlata vrednu pobedu ostvario je i Olimpijakos. Atinjani su slavili na vrućem terenu u Turskoj protiv Istanbul Basakšehira sa 1:0, a gol odluke je postigao Masuras u 53. minutu. Domaćijn u nadokandi vremena nije iskoristio jedanaesterac.

Iznenađenje dana je LASK. Austrijanci su kao gosti savladali Bazel sa 2:1 golovima u drugom poluvremenu. Strelci su bili Truner i Klaus, a nadu Švajcarima je sačuvao Zufi.

Ni Kluž nije uspeo da trijumfuje na svom terenu. Seltik je u Rumuniji stigao do dragocenog remija pred revanš u Glazgovu (1:1). Domaćin je poveo pogotkom Rondona u 28. minutu, a samo šest minuta kasnije Seltik je izjednačio preko Foresta.

Konačno, Rozenborg se nalazi na pragu plej-ofa za Ligu šampiona, pošto je nadigrao Maribor u gostima sa 3:1. Junak gostiju je bio dvostruki strelac Soderlund.