KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Grčka tuguje, eliminisani i crveno i crno-beli (FOTO)

03.08.2016. 22:22
Logo Lige šampiona
Logo Lige šampiona / Izvor: Profimedia
Kompletirano 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Odigrani su i revanši 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pa su se pojedini timovi oprostili od mogućnosti da se u plej-ofu bore za grupnu fazu elitnog takmičenja. Među njima je i Olimpijakos od kojeg je bolji bio Hapoel Ber Ševa. U prvom meču, u Pireju nije bilo golova, ali je u revanšu u Izraelu bilo 1:0. Jedini gol za Hapoel dao je Šir Cedek u 79. minutu. Za grčki tim svih 90 minuta igrao je srpski reprezentativac Luka Milivojević, dok je Saša Zdjelar ostao na klupi za rezervne igrače.

Ispao je i PAOK, koji sa klupe predvodi Vladimir Ivić. Posle 1:1 u Amsterdamu, Ajaks je u Grčkoj slavio sa 2:1, a gol odluke u 88. minutu postigao je Davi Klasen.

Plasman dalje su obezbedili i Kopenhagen i Steaua. Danci su sa 3:0 pobedili rumunsku Astru, a srpski napadač Andrija Pavlović je zaigrao tek od 61. minuta. Steaua je bila bolja od Sparte iz Praga, rezultatom 2:0

Timovi koji su eliminisani naći će se u žrebu za plej-of Lige Evrope (petak, 13.00), a timovi koji su povlašćeni potencijalni rivali Crvenoj zvezdi.