KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Mađari izbacili Ludogorec, BATE se spasio protiv Poljaka, iznenađenje u Nikšiću (FOTO)

Večeras su odigrani preostali revanš mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a najveće iznenađenje priredio je Ferencvaroš izbacivši Ludogorec. Kluž je prošao Astanu, BATE Borisov poljski Pjast, a dalje su otišli AIK, Karabag, Dandalk, Rozenborg, Karabag, Seltik i . Ovakav ishod mečeva prvog kola znači da su potencijalni rivali Crvene zvezde u trećem kllu, ukoliko prvo prođe Helsinki, Ajaks, Seltik, Kopenhagen, Dinamno Zagreb, BATE Borisov i kiparski APOEL koji je pre mečeva odigranih u sredu bio drugi ispod crte koja razdvaja nosioce od nenosioca.

MNOGO VAŽNO ZA ZVEZDU: Ovo su POTENCIJALNE mine u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona!

SJAJNA VEST ZA DELIJE: Helsinki drastično OSLABLJEN protiv Zvezde!

ZVEZDA PRIVLAČI VELIKU PAŽNJU: Pobedu crveno-belih gledalo 1.750.000 ljudi

Ferencvaroš je posle trijumfa u prvom, stigao do pobede i udrugom meču protiv Ludogoreca 3:1. Tim Sergeja Rebrova poiveo je u 17. minutu preko Karatina, da bi četiri minuta kasnije prednost duplirao Škvarka. U 24. je Terzijev smanjio na 2:1, a Švirčok propustio priliku iz penala da izjednači. Nesuđeno pojačanje Partizana Tokmak Ngujen u 48. minutu povećao prednost Ferencvaroša na 3:1, da bi Heršter autogolom u 69. minutu dao slabašnu nadu Ludogorecu, ali do preokreta nije došlo.

Kluž je posle minimalnog poraza od Astane u prvom meču, sve nadoknadio u revanšu. Astana je dodouše povela već u 4. minutu preko Murtazajeva, ali je u 10. izjednačio Omrani. Kluž je poveo posle autogola Postinkova u 26. minutu, da bi Omrani drugim pogotkom u 73. minutu postavio konačninh 3:1. Poljski Pjast bio je pred prolaskom protiv BATE Borisova pošto je vodio još od 21. minuta, međutim za samo pet minuta je BATE stigao do preokreta i plasmana u drugo kolo kvalifikacija.

AIK iz Stoklholma uspeo je na domaćem terenu da sa 3:1 savlada jermenski Ararat i tako nadoknadi minus iz prvog meča (2:1), dok Rozenborg nije imao težak posao protiv Linfilda i slavio je sa ubedljivih 4:0. KArabag nije imao težak posao protiv Partizanija, kao ni Maribor protiv Valura. Dva meča rešena su posle penala, pošto su obe utakmice DAndalka i Rige završena bez golova, a sa bele tačke su uspešniji bili Irci. Sutjeska je u revanšu bila pred eliminacijom pošto je Slovan vodio sa 1:0 posle 1:1 u Slovačkoj, da bi u 90+3 minutu Šofranac doneo izjedbnačenje i produžetke. Promene rezultata nije bilo pa je Sutjeska na penale uspela da napravi iznenađenje i izbaci Slovan.