29.08.2018. 22:54
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas
Ovo je kao san!

Crvena zvezda je u Ligi šampiona! Crveno-beli su posle velikog preokreta uspeli da dvomeč sa Salcburgom reše u svoju korist i tako se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona! Domaći tim je bio na korak od društva najboljih pošto je nastartu drugog dela poveo sa 2:0. Činilo se Zvezda nema snage za protiv udar, ali onda je na scenu stupio Ben i sa dva gola uspeo da donese pobedonosnih 2:2, za veliko slavlje Delije širom Srbije, ali i na stadionu Salcburga.

SUPERLIGA SRBIJE: Određene sudije za sedmo kolo, zna se ko sudi DERBI (FOTO)

BLEFIRANJE ILI NE? Sportski direktor SALCBURGA o utakmice decenije protiv šampiona SRBIJE (FOTO)

KRAJ MEČA!

90+4. minut: Borjan je spasao Zvezdu! Ramaljo je promašio glavom sa pet metara!

90+3. minut: Neverovatan promašaj Dabura! Sreća za Zvezdu!

90. minut. Pongračić pokušao udracem, ali je loše to uradio. 5 minuta nadoknade.

88. minut: Pritisak domaće ekipe... Bacili su sve karte na napad.

85. minut: Salcburg je posle drugog gola Bena potpuno nokautiran...

80. minut: Još deset minuta do velikog slavlja Delija... Gobeljić je na terenu umesto Radonjića.

75. minut: Pavkov je ponovo dobio jak udarac u glavu. Zbog krvi je napustio teren da bi mu se ukazala pomoć

71. minut: Radonjić je bio u brzoj kontri, ali nije uspeo da zada poslednji udarac. Ostalo je 2:2.

69. minut: Zvezda je uspela da preokrene tok meča! Još 20 minuta do kraja!

66. minut: Neverovatan povratak Zvezde! Za samo minut su postigli dva gola i došli na korak od LŠ.. Ben je u oba navrata bio strelac!

61. minut: Divljački start Pogrančića nad Pavkovom... Zgazio ga je kopačkom i za ovaj start dobio je žuti karton.

60. minut: Udarac Hajdare iz daljine... Izblokiran je bio.

58. minut: Zvezdi je potreban brz gol kako bi u završnicu ušli sa realnijim šansama za prolaz dalje. Pokušavaju crveno-beli da dođu do gola domaćin...

52. minut: Tek što je ušao u igru umesto Milića, Pavkov je imao veliu priliku za 2:1.. Nije bio precizan.

47. minut: 2:0 za Salcburg... Čakir je dosudio sumnjiv penal za domaći tim, koji je Dabur pretvorio u gol. Naime, Savić je oborio napadača Salcburga na ivici šesnasterca, ali je glavni arbitar procenio da je to bilo unutar kaznenog prostora.

46. minut: Bez izmena na startu dugog poluvremena.

KRAJ PRVOG DELA!

44. minut: 1:0 za Salcburg. Dabur je iskoristio neopreznost zvezdinih dfenazivaca i doveo svoju ekipu u prednost!

41. minut: Novi udarac ka golu Borjana.. Samaseko je šutirao, siguran je bio golman crveno-belih.

37. minut: Prva izmena meču. Milojević nije bio zadovoljan partijom Simića. Na terenu je Jovančić

34. minut: Zvezda je uspela da "preživi" početni pritisak domaće ekipe. Konsoidovali su se u odbrani, a u napadu deluju konkretnije.

31. minut: Odličnja kontra za Zvezdu! Međutim, Milić je upropastio ovu izglednu priliku za gol, pošto je šutirao loše iskosa sa preko 20 metara.

29. minut: Prvi konkretan udarac ka golu Salcburga. Radonjić je šutirao, ali preko gola.

26. minut: Dabur je promešao odbranu crveno-belih... Nekoliko sjajnih driblinga na pet metara od Zvezdinog gola, ali bez uspeha. Borjan je ponovo bio na mestu i uhvatio taj pokušaj dodavanja.

24. minut: Slobodan udarac za Zvezdu sa nekih 30 metara. Jovičić je tukao direktno na gol, ali bez opasnosti za Cicana Stankovića.

19. minut: Zvezda je u problemu. Salcburg je imao novu veliku šansu, ali je Daka ponovo loše šutirao. Ostalo je 0:0.

18. minut: Prvi korner za Zvezdu, prilika da se težište igre prebaci na stranu protivnika. Ben je loše ccentrirao...

14. minut: Nova dve šanse za domaći tim.. Odličan udarac Dabura iz daljine, Borjan je odbio loptu do Dake koji je uputio novi jak udarac ka Zvezdinom golu... Borjan je bio siguran.

12. minut: Salcburg je odlično otvorio ovaj meč... Deluje dosta ofanzivnije nego pre osam dana u Beogradu.

10. minut: Zvezda je imala mnogo sreće! Borjan je pogrešio kod istrčavanja, ali je Savić spasao mrežu svoje ekipe ispred Dake!

8. minut: Krstičić je loše centrirao sa 20-ak metara, propala je prilika za Zvezdu.

2. minut: Salcburg je krenuo žestoko! Volf je šutirao iz izgledne pozicije... Međutim, pored gola Milana Borjana.

MEČ JE POČEO!

SALCBURG - CRVENA ZVEZDA 2:2

STADION: Salcburg (26.500)

SUDIJA: Čunit Čakir

STRELCI: Dabur 44, 48. minut - Ben 65. 66. minut

KARTONI: Pogrančić, Šlager - Krstićić, Stojković

Salcburg: Stanković - Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer - Hajdara, Volf, Samaseku, Šlager (Smajli 83. minut) - Daka (Jabo 69. minut), Dabur.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Krstičić, Jovičić - Milić (Pavkov 49. minut), Simić (Jovančić 37. minut), Radonjić (Gobeljić 80. minut) - Ben.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.