KVALIFIKACIJE ZA SP: Depaj za pobedu Holanđana, OSMICA Belgije, favoriti sigurni (VIDEO+FOTO)

13.11.2016. 20:02
Depaj
Depaj / Izvor: Reuters
Slavila i selekcija iz komšiluka.

Holandija je zahvaljujući dvostrukom strelcu Memfisu Depaju teže nego što se očekivalo slavila u Luksemburgu, Bugarska je minimalno savladala Belorusiju, dok su očekivano lake pobede upisali Švajcarska, Mađarska i Kipar. Belgija je sa čak osam golova u mreži ispratila Estonce, dok je Portugalija lako pobedila Letoniju uz dva gola i neiskorišćen penal Kristijana Ronalda.

"Lale" su se pobedom u Luksemburgu vratile na velika vrata u trku sa Švedskom za osvajanje drugog mesta u A grupi u kojoj će gotovo izvesno direktan plasman na SP obezbediti Francuska. Posle jednogodišnje pauze u startnu postavu Holandije se sa kapitenskom trakom na ruci vratio Arjen Roben i odmah postigao gol. Roben je ipak, zajedno sa još jednim veteranom Veslijem Snajderom, već u poluvremenu ostao u svlačionici. U drugom poluvremenu zablistao je rezervista Memfis Depaj, dvostruki strelac, a pamtiće se njegov drugi gol, iz slobodnog udarca.

Belgija je sa čak 8:1 deklasirala Estoniju i tako nastavila da grabi ka direktnom plasmanu na SP. Po dva gola postigli su Romelu Lukaku i Dris Mertens. U toj grupi posle remija kod kuće protiv Bosne i Hercegovine Grčka ima otvoren put ka osvajanju drugog mesta koje najverovatnije vodi u baraž.

Prvaci Evrope Portugalci su lako pobedili Letoniju, ali i dalje su iza Švajcarske i daleko od direktnog plasmana na SP. Kristijano Ronaldo je ponovo bio u centru pažnje, jedan penal je iskoristio, jedan nije, a postigao je i gol iz igre.

REZULTATI

A grupa

Bugarska - Belorusija 1:0

(Ivelin Popov 10)

Luksemburg - Holandija 1:3

(Šano 43. penal - Roben 36, Depaj 58, 84)

TABELA: Francuska 10, Holandija 7, Švedska 7, Bugarska 6, Belorusija 2, Luksemburg 1.

B grupa

Švajcarska - Farska Ostrva 2:0

(Derdijok 27, Lihtštajner 83)

Mađarska - Andora 4:0

(Gera 34, Lang 43, Đurko 73, Salaj 88)

Portugalija - Letonija 4:1

(Kristijano Ronaldo 28. penal, 85, Vilijam Karvaljo 70, Bruno Alves 90+2 - Zjuzins 67)

TABELA: Švajcarska 12, Portugalija 9, Mađarska 7, Farska Ostrva 4, Letonija 3, Andora 0.