KVALIFIKACIJE ZA SP: Neuništivi Pandev i Makedonci šokirali Nemačku, pogodio Bibras Natho (VIDEO)

31.03.2021. 22:44
Goran Pandev
Goran Pandev / Izvor: Reuters
Goran rešeta i u 37. godini.

Fudbalska reprezentacija Izraela savladala je na gostovanja selekciju Moldavije u trećem kolu grupe "F" kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 4:1 (1:1). Utakmica u Čisinau obilovala je sa mnoštvo prilika, a gosti su do trijumfa stigli posle preokreta.

Najveće iznenađenje večeri priredila je Severna Makedonija. Našu južni susedi šokirali su Nemačku u sred Duizburga i slavili sa 2:1 (1:0).

INTER NACILJAO NOVOG SRBINA: Na Meacu stiže reprezentativac (FOTO)

BOL JAK - HOLENDER NIJE MOGAO NI NA NOGU DA STANE: Napadač se ipak oporavio i biće spreman za večiti derbi

Mirko "dabl-dabl" Ivanić!

Domaćin je stigao do vođstva u 29. minutu golom Katalina Karpa. Izgledalo je kao da će Moldavaci na poluvreme otići sa prednošću, ali Eran Zahavi pogađa u drugom minutu sudijske nadoknade.

Sve je krenulo loše po četu Roberta Bordina u 49. minutu kada je Jan Nikolesku dobio direktan crveni karton.

Osam minuta kasnije Manor Solomon donosi Izraelu zasluženo vođstvo. Na 3:1, u 64. minutu, povisio je napadač Hofenhajma Munas Dabur.

Konačan rezultat postavio je kapiten Izraela i jedan od najboljih fudbalera Partizana - Bibras Natho. Iskusni vezista je lukavo šutirao sa ivice kaznenog prostora i tako matirao Alekseja Košeleva.

Severna Makedonija šokirala je popularne Pancera i celokupnu fudbalsku javnost pobedom u Duizburgu. Nemce je načeo neuništivi Goran Pandev u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Izjednačio je Ilkaj Gundogana u 63. minutu udarcem sa bele tačke.

Sudbinu Nemaca na večerašnjem meču zapečatio je Eljif Elmas u 85. minutu nakon proigravanja kapitena zagrebačkog Dinama Arijana Ademija.