SRBIJA PROPUSTILA PRILIKU ZA POBEDU: Autogol spasao Irce poraza (VIDEO)

07.09.2021. 20:12
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Orlovi na drugom mestu u grupi.

Fudbaleir Srbije odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) protiv Irske u Dablinu u petom kolu grupe A u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. Orlovi su bili apsolutno dominantni u ovom meču, stvorili veliki broj šansi, ali je kazna stigla u samo završnici autogolom Nikolom Milenkovića kojeg je napucao strelac pogotka za Srbiju Sergej Milinković-Savić. Ovim remijem Srbija je ostala na drugom mestu u grupi iza Portugala koji je ranije savladao Azerbejdžan.

NAJSLAĐI DOBITAK UZ POPULARNE VOĆKICE – EVO KAKO JE MIHAJLO OSVOJIO DVA MILIONA

SRBIJA SADA MORA DA ODGOVORI: Portugal bez Ronalda SLAVIO u Azerbejdžanu

PREOKRET: Brazilu preti poraz službenim rezultatom

Srbija je od starta napala Irsku i već u 5. minutu je Vlahović imao dobru priliku posle greške Dafija, ali je Bazunu odbranio njegov udarac. Domaćin je uspeo da se oslobodi pritiska sa starta, ali bez šansi u napadu, da bi Gudelj u 15. i 16. minutu dva puta vrlo dobro šutirao, ali je oba puta Bazuna bio siguran. U 18. je Irska zapretila preko Hendrika, ali je njegov udarac završio pored gola Srbije. Srbija je ofanzivu krunisala u 20. minutu kada je Milinković-Savić glavom savladao Bazunu posle kornera koji je izveo Tadić. Irci su u 26. minutu imali priliku iz slobodnog udarca, ali je Hendrik šutirao pravo u Rajkovića. Orlovi su u potpunosti kontrolisali meč, ali je nekoliko grešaka prilikom dodavanja pružalo šansu Ircima da probaju da ugroze gol Srbije. Nova šabsa za Srbiju bila jeu 29. minutu kada je Milenković snažno šutirao sa 16 metara pored gola, da bi 10 minuta kasnije Vlahović grudima spustio loptu Mitroviću koji je iz prve odlično šutirao, ali je Bazunu dobro intervenisao. Poslednja prilika bila je Kostićev šut sa 20 metara pravo u Bazunu, a Orlovi su na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću.

Prvih 10 minuta nastavka proteklo je u mirnoj igri, da bi u 57. minutu Mitrović imao dobru šansu na povratnu loptu Đuričića, ali je Bazunu odbranio njegov udarac. Mitrović se i tri minuta kasnije našao u odličnoj šansi, ali je Bazunu potvrdio epitet igrača meča jer je ponovo spasio Irsku. Minut kasnije je Milinković-Savić loptu plasirao malo preko gola. Irci nisu uspevali da zaprete Srbiji koja je stvarala veliki broj šansi, a nova prilika za Orlove bila je u 74. minutu Radonjić odlično šutirao, ali je Bazunu ponovo bio nesavladiva prepreka. Milinković-Savić je šutirao pored gola glavom u 79. minutu, da bi Radonjić pet minuta kasnije posle kontre uposlio KOstića, ali je Bazunu još jednom odbranio. Posle propuštenih prilika stigla je kazna. Irci su u 86. minutu počeli akciju iz auta, ubačena je lopta u peterac i posle gužve Milinković-Savić je poklušao da ispuca loptu, ali je pogodio Milenkovića od koga se lopta odbila pravo u mrežu. Polewteli su Irci u završnici, imali još jednu priliku, ali je Rajković dobro intervenisao, a u Dablinu je ostalo 1:1.

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras od 20.45 gostuje u Dablinu protiv selekcije Republike Irske u petom kolu grupe, u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Orlovi su trenutno na drugom mestu u grupi pošto je Portugal već završio svoj meč u Azerbejdžanu gde je ostvario pobedu od 3:0, pa izabranici Dragana Stojkovića Piksija moraju da pobede ukoliko žele da se vrate na prvo mesto tabele.

U prethodnom kolu Srbija je u Beogradu sa ubedljivih 4:1 savladala Luksemburg, dok su Irci dočekali Azerbejdžan i posle mnogo muke tek u završnici stigli do boda. To im je bio i prvi bod u ovim kvalifikacijama i trenutno su pretposlednji u grupi upravo ispred Azerbejdžana.

90+4. minut
Kraj meča.
90+2. minut
Irsci su zapretili, ali je Rajković odbranio odličan šut.
89. minut
Prečku je pogodio Gudelj iz slobodnog udarca sa skoro 40 metara.
86. minut
1:1!!! Autogol Srbije posle pometnkje u šesnaestercu. Milinković-Savić je pokušao da izbije loptu koja je pogodila Milenkovića i završila u golu Orlova.
84. minut
Prilika za Srbiju posle kontre, Radonjić je dao loptu Kostiću, ali je Bazunu ponovo uspeo da odbrani.
83. minut
Izmena u Srbiji, Maksimović menja Tadića.
79. minut
Prilika za Srbiju posle slobodnog udarca koji je izveo Tadić, Milinković-Savić je pokušao glavom, lopta je otišla pored gola.
78. minut
Dvostruka izmena u Irskoj. Izašli su Ajda i Hendrik, a ušli su Hurihejn i Kolins.
74. minut
Dobra kontra Srbije, Mitrović je uposlio Radonjića koji je snažno šutirao sa 16 metara, ali je Bazunu večeras najbolji igrač Irske.
70. minut
Dvostruka izmena u Srbiji. Ulaze Radonjić i Jović, umesto Đuričića i Vlahovića.
66. minut
Dvostruka izmena u Irsko. Izašli su Kulen i Mekgrat, a ušli Molumbi i Horgan.
61. minut
Nova šansa za Srbiju, dupli pas su odigrali Milinković-Savić i Mitrović, a igrač Lacija je loptu plasirao malo preko gola.
60. minut
Još jedna odlično prilika za Mitrovića. Kostić je ubacio na pet metara, a Mitrovićev pokušaj ponovo brani odlični Bazunu.
58. minut
Prva izmena u Irskoj, izašao je Braun, a ušao je Robinson.
57. minut
Odlična prilika, prva za Srbiju u drugom poluvremenu. Đuričić je odigrao povratnu Mitroviću koji je dobro šutirao sa desetak metara, ali je Bazunu uspeo da odbrani.
56. minut
Vrlo mirnih 10 minuta drugog poluvremena, za sada nema uzbuđenja.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Završeno je prvo poluvreme.
42. minut
Novi pokušaj Srbije, Kostić je šutirao sa 20 metara pravo u golmana Bazunu.
39. minut
Odličan akcija Srbije, Vlahović je spustio loptu Mitorviću koji jeiz prve šutirao, a Bazunu uz mnogo muke uspeo da odbrani njegov udarac.
29. minut
Odlična šansa za Srbiju, Kostić je dao povratnu loptu, a Milenković sa 16 metara snažno šutirao pored gola.
26. minut
Imali su Irci priliku iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, ali je Hendrik šutirao pravo u Rajkovića.
20. minut
0:1!!! Vodi Srbija, strelac je Sergej Milinkovi-Savić. Dušan Tadić je izveo korner na prvu stativu, a Milinković-Savić je loptu glavom bez gledanja smestio u mrežu Irske.
17. minut
Prilika za Irsku, Hendrik je šutirao sa 16 metara, a lopta je prošla pored stative gola Srbije.
16. minut
Još jednom je Gudelj pokušao, ovog puta sa 17 metara, ali je ponovo Bazunu bio na pravom mestu.
15. minut
Pokušao je Gudelj sa skoro 30 metara, ali je Bazunu bio siguran.
11. minut
Prva prilika za Irce, Ajda je pokušao glavom, ali nije bilo opasnosti po gol Srbije. Ipak, signaliziran je ofsajd.
5. minut
Prva prilika za Srbiju, Vlahović je iskoristio grešku Dafija i šutirao, ali je Bazunu odbranio.