ŠOKANTNO VEČE ITALIJANA: Prvak Evrope ide u baraž, Švajcarska je na Mundijalu

15.11.2021. 22:44
Fudbalska reprezentacija Italije
Fudbalska reprezentacija Italije / Izvor: Reuters
Azuri poklekli.

Bliži se kraj kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru, a večeras su odigrani mečevi grupa C,F,I.

KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL: Severna Makedonija USPELA da dođe do BARAŽA

ČIM JE MITROVIĆ DAO GOL: Ovo nije bilo u prenosu - Piksi NAPUSTIO MEČ! Mislili da mu POZLILO, a ovo je istina

CRVENA FURIJA U KATARU: Španija slavi igrača koji je dugo već na udaru zbog loše igre

Reprezentacija Italije odigrala je samo 0:0 protiv Severne Irske, pa će tako preko baraža tražiti eventualni plasman na Svetsko prvenstvo.

Izabranici Roberta Manćinija su pred poslednje kolo delili prvo mesto sa Švajcarskom, ali su imali nešto bolju gol razliku i bili su u prednosti u odnosu na svog protivnika.

Međutim, na terenu potpuno druga priča. Italijani su napadali, ali su isto tako i strepeli. Početkom drugog poluvremena spasao ih je Donaruma, da bi potom Kjeza bio za malo neprecizan.

Manćini je morao da krene na sve ili ništa, u poslednjih 20 minuta nije mu ni 1:0 bilo dovoljno, pa su ušli Beloti, Bernardeski i Lokateli. Emerson je u 80. minutu bio najbliži golu, lopta je prošla tik pored stative, a odmah zatim ga je zamenio Skamaka, peti ofanzivac u tom trenutku igrao je za Azure.

Domaći su pretili iz kontri, koristili su ogroman prostor i umalo  su poveli u 82. minutu kada je lopta opet prošla za malo pored stative.

U 90. minutu domaći su imali najveću šansu na meču, Donaruma je napustio gol, ofanzivac Irske je imao prazan gol, ali je pogodio Bonućija.

Švajcarska je uspela da iskoristi taj kiks Azura i ubedljivom pobedom nad Bugarskom (4:0) ode u Katar.

Golove za tim Murata Jakina postigli su Okafor, Vargas, Iten i Frojler.