KVALIFIKACIJE ZA SP: Srbija moćna protiv Ukrajine u Nišu

01.02.2020. 19:29
Futsal reprezentacija Srbije
Futsal reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Naredni protivnik Francuska.

Fantastičan start Srbije u prvom kolu elitne runde kvalifikacija za plasman na FIFA Futsal Prvenstvo sveta u Litvaniji i pobeda protiv Ukrajine 5:2 (2:0). Delovali su Orlovi zaista moćno u većem delu utakmice, demonstrirali silu protiv veoma dobre selekcije Ukrajine, ali u ambijentu niškog „Čaira“, jednostavno gosti, uslovno rečeno, nisu imali šta da traže. Srbija naredni meč igra sutra od 16.30 protiv Francuske.

LA LIGA: Benzema doneo pobedu Realu, Joviću ni minut u derbiju Madrida (VIDEO)

MA, KAKAV SADIK! Odbrana je SMEŠNA... Đurić ŽESTOKO UDARIO na Partizan, a Vuletićev ODGOVOR zapalio je Internet!

TURCI PONUDILI BOGATSTVO ZA NAPADAČA: Sa Marakane stigao EKSPRESAN odgovor! (FOTO)

Dobro je Srbija ušla u meč, videlo se da izabranici selektora Gorana Ivančića imaju veliku dozu samopouzdanja. I nije se dugo čekalo na prvu pravu priliku, već posle nepuna dva minuta, Tomić je odlično uposlio Pršića koji se našao sam ispred gola, ali ukrajinski golman je odlično reagovao. Simić i drugovi kontrolisali su dešavanja na terenu, a drugu veliku priliku imali su ponovo naši igrači, ponovo Pršić. Ivanjuk je na vreme istrčao i ušao u šut, dovoljno da se i dalje čeka na promenu rezultata. I ono što smo zaslužili došlo je osam minuta pre kraja prvog dela igre. Pršić je odigrao sjajan dupli pas sa kapitenom Simićem i Ivanjuk nije imao šanse – 1:0 za Srbiju. Krenuli su Ukrajinci hrabrije, ali sigurni Momčilović je lako rešavao sve situacije pred golom. Strahinja Petrov je posle jedne polukontre odlično je reagovao i desnom nogom plasirao loptu na pravo mesto i duplirao vođstvo Srbije.

U nastavku je Srbija mogla da zatvori utakmicu, ali Rakić se nije najbolje snašao u završnici. Međutim, nije se dugo čekalo na slavlje pošto je Marko Pršić izveo slobodan udarac i prosto zakucao loptu iza nemoćnog Ivanjuka za 3:0. Ukrajina je bila na pragu katastrofe posle novog gola, sada u režiji sjajnog Dragana Tomića, ali Ukrajinci su se brzo vratili u igru golom Ferenjuka. Nadu Ukrajinaca da mogu nešto više ugasio je Stefan Rakić solo prodorom i odličnom završnicom za konačnih 5:2.

SRBIJA - UKRAJINA 5:2 (2:0)

STRELCI: 1:0 Pršić 11:56, 2:0 Petrov 14:37, 3:0 Pršić 21:32, 4:0 Tomić 29:28, 4:1 Farenjuk 29:41, 5:1 Rakić 30:46, 5:2 Korsun 38:18. Hala „Čair“ u Nišu. Sudije: M.Kastiljo (Portugal), Filipe Santos Duarte (Portugal).

SRBIJA: Momčilović, Rakić, Tomić, Pršić, Simić. Vulić, Aleksić, Petrov, Matijević, Ramić, Lazarević, Stojković, Ristić. Selektor Goran Ivančić

UKRAJINA: Ivanjuk, Korsun, Šoturma, Biloserčivets, Zvarič. Šupin, Jeromin, Mališko, Razuvanov, Mitjuk, Sorokin, Žurba, Farenjuk, Pedjaš.

Pogledajte kako izgleda Tatjana Bašević, bivša devojka nemačkog košarkaša Maika Cirbesa

PAD KOJI JE ZABRINUO ZVEZDAŠE: Borjan progovorio o ŽESTOKOM SUDARU u finišu susreta sa Ludogorecom!

REVOLUCIJA U HUMSKOJ: Savo o NOVOM načinu igre i PROMAŠAJIMA Sadika

ŠPIJUNIRALI ZVEZDU: Nezvani gosti u Beleku pratili meč protiv Ludogoreca (FOTO)

STICAJEM NEVEROVATNIH OKOLNOSTI: Miletiću PROPAO transfer u Nemačku