KVALIFIKACIJE ZA SP: Srbija posle preokreta savladala Francusku

02.02.2020. 19:27
Futsal reprezentacija Srbije
Futsal reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
U poslednjem kolu Orlovi igraju protiv Španije.

Futsal reprezentacija Srbije došla je korak bliže plasmanu na Prvenstvo sveta posle velike pobede protiv Francuske od 4:2. Posle pobede na premijeri protiv Ukrajine, izabranici selektora Gorana Ivančića su gubili od Francuske 0:1 i 1:2 ali su Simić i drugov režirali preokret i doveli Srbiju do fantastične pobede. Bio je to duel dva veoma jaka rivala i shodno tome veoma zavidan kvalitet igre u prvom poluvremenu. Francuzi su bolje ušli u meč i došli u vođstvo u ranoj fazi utakmice, kada je Lutin iz jedne kontre savladao Momčilovića. Nije se dugo čekalo izjednačenje, Rakić se posle bilijara ispred gola francuske selekcije najbolje snašao i Srbiju brzo vratio u igru.

ISPLIVALO: Bio je na meti Partizana, a sada ga ŽELI Zvezda (VIDEO)

SLOVENCI ODOLELI ZVEZDI: Ekspresan remi u Beleku (VIDEO)

NIKOLIĆ SAMOUVEREN: Voleo bih da budem Marinov naslednik i da dobijem "desetku" (VIDEO)

Francuzi su imali nekoliko prilika, ali je defanzivna linija Srbije delovala dobro. S druge strane Orlovi najviše mogu da žale za prilikama u poslednjih dva minuta igre, posle opravdanog isključenja Mohameda. Branili su se Francuzi sa igračem manje, imali saveznika u prečki, stativi i uspeli da odu na odmor sa rezultatom koji svima daje pravo na nadu. Nastavak igre ponovo loš za našu selekciju, isključen je Rakić i pa su Francuzi imali dva minuta da sa igračem više dođu do vođstva i uspeli su u tome. Preuzela je Srbija inicijativu, pokušavali su Tomić, Aleksić, Petrov, ali je Durot sve branio. Igrao se 23. minut kada je lopta slučajno u ruku pogodila Matijevića, a sudije pokazale na penal. Momčilović je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svetu, sjajno je reagovao i odbranio.

Kapiten Simić je na talasu fenomenalne odbrane Momčilovića na drugoj strani postigao veoma važan gol i „Čair“ je ponovo eksplodirao. Bila je to fantastčna akcija Pršića i Simića. Srbija je zaslužila potpuni preokret i on je stigao kada je pogodio Tomić. Tri minuta pre kraja mogao je Petrov da stavio tačku na ishod utakmice, ali je lopta pogodila stativu. Minuti su prolazili, Francuzi su morali da rizikuju, igraju sa golmanom-igračem u polju, a Srbija je to kaznila osam sekundi pre kraja meča, kada je Simić gađao gol za naše polovine, lopta je pogodila stativu ali sve je pratio Aleksić i slavlje je moglo da počne. U poslednjem kolu turnira Srbija se u utorak sastaje sa Španijom. Baraž je u ruci, ostalo je da se možda priredi još jedno čudo i izbori direktan plasman na Prvenstvo sveta.

SRBIJA - FRANCUSKA 4:2 (1:1)

STRELCI: 0:1 Lutin 2:06, 1:1 Rakić 6:20, 1:2 Ramirez 22:51, 2:2 Simić 28:04, 3:2 Tomić 32:17, 4:2 Aleksić 59:52. Hala „Čair“ u Nišu. Sudije: Filipe Santos Duarte (Portugal), Eduardo Koeljo (Portugal). Crveni karton: Mohamed (Francuska) 18:03, Rakić (Srbija) 20:48.

SRBIJA: Momčilović, Rakić, Tomić, Pršić, Vesić. Vulić, Aleksić, Petrov, Matijević, Ramić, Lazarević, Simić, Stojković, Ristić.

FRANCUSKA: Durot, Ramirez, Lutin, Mohamed, Engala. Harun, Belhaj, Kebe, Ba, Ajgin, Ala, De, Sumare.

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Milica Tasić.

GLEDAO ZVEZDU: Filip Stojković otkrio kako je zvog Vujadina Savića promenio frizuru (VIDEO)

Posle pobede nad Lokomotivom, EVO šta su Crno-beli radili na treningu! (VIDEO)

PEP GVARDIOLA: Računa se samo Liga šampiona!

JUVENTUS SPREMA BOMBE ZA LETNJI PRELAZNI ROK: Stara dama će potrošiti 360 miliona evra (FOTO)