LA LIGA: Granada prvi put u istoriji na vhu tabele, pala i Barselona (FOTO)

21.09.2019. 23:11
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Profimedia
Kataloncima ne pomaže ni Mesi.

Fudbaleri Granade nastavili su sa odličnim partijama na početku sezone i u petom kolu La Lige napravili najveće iznenađenje pošto su sa 2:0 savladali Barselonu i tako došli prvi put u svojoj istoriji na čelo tabele u elitnom rangu španskog fudbala. Granada je samo produbila krizu Barsleona koja je u pet kola doživela već drugi poraz, a ujedno je i dalje bez pobede u gostima.

NEKADA MOĆNI ROSONERI: Prštalo je u derbiju između Intera i Milana! (VIDEO)

MUČILI SU SE, A ONDA SE POJAVIO BANE: Ivanović načeo Rubin i utabao put Zenita ka pobedi (VIDEO)

RADONJIĆ IZAZVAO INCIDENT: U tuču je odmah uleteo njegov rival Le Talek, a tu su bila i dva Srbina (VIDEO)

Domaćin je poveo već u drugom minutu pogotkom Azeza. Sve je počelo od greške Žuniora koju je Montoro iskoristio i šutirao, ali je lopta zakačila Lenglea i prevarila Ter Štegena, pa Azezu nije bilo teško da pogodi mrežu. Barselona je bila potpuno bezidejna tokom prvog poluvremena bez Lea Mesija, pa je Ernesto Valverde morao da ga ubaci u dfrugom poluvrmenu.

To međutim nije promenilo stanje na terenu. Domaćin je vrebao svoju šansu i dočekao je u 65. minutu kada je posle igranja Vidala rukom sudija pokazao na jedanaesterac, a Arturo Vadiljo je sa bele tačke duplirao prednost Granade. Do kraja meča Katalonci nisu uspeli da postignu ni počasni pogotak pa je Ranada zasluženo stigla do pobede.