LA LIGA: Srpski tandem konačno stigao do prve pobede

31.10.2021. 21:17
Stefan Mitrović
Stefan Mitrović / Izvor: Profimedia
Trijumf koji će možda promeniti tok sezone.

Pretposednji meč nedeljnog programa u okviru 12. kola španske La Lige doneo je pobedu Hetafea nad Espanjolom rezultatom 2:1 (1:1), a u sastavu tima iz madridskog predgrađa našli su se srpski reprezentativci Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović, obojica su dobili žute kartone.

RASPAMETIO GROBARE I POSLE MEČA: Saša Ilić nije krio šta želi Partizanu

STANOJEVIĆ OTKRIO KOLIKO JE SITUACIJA LOŠA: Nije samo Zdjelar, protiv Genta bez JOŠ JEDNOG važnog šrafa

IBRA PROVOCIRA PSŽ! Dosadno vam je bez mene, sviđa mi se jedan igrač iz ove ekipe, ali mora da oseti krv

Poveo je domaćin na stadionu Alfonso Perez u 31. minutu preko Turčina Enesa Unala. Ipak, samo sedam minuta kasnije katalonska ekipa izjednačila je preko Serđija Gomesa.

Veoma vrednu pobedu domaćima u 56. minutu donosi Unal svojim drugim golom na meču. Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović su na terenu bili svih 90 minuta – defanzivac je žuti karton dobio u 13, a vezista u 66. minutu.

Posle ove pobede, tek prve u sezoni za Hetafe, tim je i dalje na poslednjem mestu tabele, sada imaju šest bodova kao i pretposlednji Levante. Espanjol je u seriji od tri meča bez trijiumfa – 11. su sa 14 bodova.