PIKSI JE IMAO ŠTA DA VIDI: Asistencija Samardžića u pobedi Udinezea nad Milanom (VIDEO)

18.03.2023. 22:46
Lazar Samardžić
Lazar Samardžić / Izvor: Profimedia
Dobra partija novog reprezentativca Srbije.

Novopečeni reprezentativac Srbije Lazar Samardžić bio je asistent u pobedi Udinezea nad Milanom (3:1) u okviru 27. kola Serije A.

SITI BEZ MILOSTI PREMA KOMPANIJU: Brutalni Haland poslao Građane u polufinale FA kupa (VIDEO)

RASPUCANO U ENGLESKOJ: Sautempton otkinuo bod Pevcima, Lids šokirao Vukove

HRVATI KAŽU DA JE ZVANIČNO: Potpisao Zlatko Dalić

Crno-beli su još jednom dokazali da su tvrd orah za Rosonere. Naime, Milan nije ostvario dve pobede u sezoni nad Udinezeom čak 15 godina.

Da neće biti dobro po tim Stefana Piolija bilo je jasno već u devetom minutu. Samardžić je primio loptu na levom boku, uneo je u sredinu i jednostavno prepustio Perejri koji je sa distance zatresao mrežu Manjana.

Uzbuđenja nije bilo sve do same završnice prvog dela igre. Bijola je u kaznenom prostoru pogodila lopta u ruku, a glavni arbitar je posle gledanja VAR snimka dosudio penal. Loptu je uzeo Ibrahimović, ali je njegov udarac zaustavio Silvestri.

No, penal je ponovljen zbog ranijeg ulaska u 16 metara nekoga od igrača domaćih. Ibrahimović je iz drugog pokušaja bio siguran. Ta odluka sudija izazvala je gnev kod trenera Udinezea, Andree Sotila koji je zbog protesta dobio direktan crveni karton.

Ipak, ni to nije omelo crno-bele pošto su već u sledećem napadu ponovo poveli. Beto se najbolje snašao u šesnaestercu Milana.

U nastavku su gosti imali blagu terensku inicijativu, ali nisu uspeli da stvore nijednu izgledniju priliku, pa su domaći iz jedne polukontre zapečatili sudbinu šampiona Italije. Ehizibu je u 70. minutu.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Pilar Rubio, supruga Serhija Ramosa