11°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

LE: Bajer i Šahtjor uradili veliki posao u gostima, Pirejci izdžali sa igračem manje (FOTO)

12.03.2020. 22:54
FK Bajer Leverkuzen
FK Bajer Leverkuzen / Izvor: Reuters
Odigrani prvi mečevi osmine finala.

Gosti su imali razloga za zadovoljstvo u preoostala tri meča osmine finaal Lige Evrope. Bajer iz Leverkuzena ostvario je trijumf u gostim kod Rendžersa, dok je isto učinio i Šahtjor protiv Volfsburga, a Olimpijakos je uspeo da izbori remi sa igračem manje u Grčkoj protiv Vulverhemptona. Ipak, da li će i kada biti odigrani revanš mečevi biće poznato u utorak kada bi UEFA trebalo da donese odluku zbog situacije sa koronavirusom.

TRENER VULVSA LJUT NA UEFA: Ljudi umiru, a mi igramo fudbal... APSURDNO (VIDEO)

LE: Petarda Junajteda u Lincu, Bazel bolji od Ajntrahta (VIDEO)

BALOTELI OPET BRILJIRA: Nalupaću vam ŠAMARE! Sačekali su da Juve bude prvi, pa da obustave ligu

Rendžers je bio u potpuno podređenom položaju pred domaćim navijačima na ''Ajbroksu'', a u prvom poluvremenu nije uspeo da uputi nijedan šut ka golu Bajera. Za to vreme gosti su leteli po terenu i bili u konstantnoj ofanzivi, doduše bez pravih šansi, ali sa četiri šuta na gol. Farmaceuti su poveli iz penala u 37. minutu koji je arbitar Marcinjak svirao posle konsultacije VAR sistema, a precizan je bio Kai Haverc za zasluženo vođstvo gostiju na poluvremenu.

Rendžers je mnogo angažovanije ušao u drugo poluvreme i u 55. minutu je Morelos imao lepu priliku, ali je njegov šut odbranio Hradecki. Nastavio je domaćin da pritiska goste, ali bez konketne prilike i to im se ubrzo osvetilo. Prvo je šut Aranguiza zaustavljen na gol liniji u 66. minutu, da bi isti igrač samo minut kasnije duplirao vođstvo Farmaceuta. Iako su imali dva gola zaostatka, nisu se predavali igrač Rendžersa, a nagrada je stigla u 75. minutu kada je Edmundson glavom posle kornera postigao gol i smanjio na 2:1. Samo tri minuta kasnije mogao je Rendžers i da izjednači, ali je Barišić šutirao pored gola, da bi Aranguiz u 80. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku. Rendžers je nasavio sa pritiskom, ali je još jednom Bajer bio taj koji je postigao gol. Igrao se 88. minut kada je Leon Bejli izveo pravu majstoriju u šesnaestercu i sjajno plasiranom loptom savladao Mekgregora overivši pobedu Bajera.

Zanimljiv meč igrali su Volfsburg i Šahtjor bez prisustva publike u Nemačkoj, mada u prvih 15 minuta nije bilo apsolutno ničega od dešavanja na terenu. Tek što je prošla tećina prvog poluvremena, Moraeš je doveo Šahtjor u vođstvo pošto je zahvatio odbijenu loptu. U 22. minutu je Šahtjot mogao da duplira prednost iz penala koji je arbitar Damir Skomina dosudio zbog igranja rukom u šesnaestercu Maksimilijana Arnolda, ali je Kastils odbranio šut Kovalenka. Igrali su se poslednji trenuci prvog poluvremena kada je Skomina ponovo dosudio penal, ovaj put za Volfsburg posle igranja rukom Matvijenka. Ipak, Vajhorst je veoma loše izveo penal u 45. minutu i lopta je otišl visoko preko gola, a Šahtjor je zadržao vođstvo na velikom odmoru.

Tek što je počelo drugo poluvreme Volfsburg je stigao do izjendačenja. Igrao se 48. minut kada je Bruks dobro ispratio izvođenje kornera i glavom lako postigao gol. Domaćin je ima posle gola inicijativu, ali nije uspeo da stvori pravu priliku, a Šahtjor je još jednom došao do vođstva, mada uz mnogo sreće. Patrik je izveo slobodan udarac u 73. minutu, lopta se odbila od prečke, a na nju je natrčao Markos Antonio kome nije bilo teško da glavom ubaci loptu u  gol. Do kraja nije bilo uzbuđenja i promene rezultata, mada je u sudijskoj nadoknadi dobar šut Brekala zaustavio golman Šahtjora, pa su gosti ostvarili pobedu.

U Atini su Olimpijakos i Vulverhempton odigrali 1:1, a gosti iz Engleske imaju razloga da žale pošto su atinski crveno-beli sat vremena igrali sa igračem manje zbog isključenja Semeda u 29. minutu. Prvo poluvreme prošlo je bez pravih šansi i zavrešno je bez golova, a goste sa Ostrva Olimpijakos je šokirao ubrzo po startu drugog poluvremena kada je u 54. minutu El Arabi positgao gol na asistenciju Gijermea. Tek tada su Vulvsi krenuli u ofanzivu i u 60. minutu imali priliku preko Himeneza čiji je pokušaj odbranio Sa. Sedam minuta kasnije gosti su stigli do izjednačenja pošto je Neto savladao Sa uz malo sreće jer je lopta zakačila nekog od Olimpijakosovih igrača na putu do gola. U 73. minutu je Himenez glavom odlično šutirao pod prečku, ali je Sa i taj pokušaj zaustavio. Isti igrač je u drugom minutu sudijske nadoknade snažno šutirao, ali je lopta prošla tik uz desnu stativu, pa je otalo na kraju nerešeno.