LE: Petarda Junajteda u Lincu, Bazel bolji od Ajntrahta (VIDEO)

12.03.2020. 20:45
FK Mančester Junajted
FK Mančester Junajted / Izvor: Reuters
Minimalac Bašakšehira.

Fudbaleri Mančester Junajteda i Bazela gotovo su obezbedili plasman u četvrtfinale Lige Evrope pošto su u prvim mečevima na gostovanju u Lincu i Ajntrahtu ostvarili ubedljive pobede bez primljenog gola. Bašakšehir je tek u završnici uspeo da postigne gol i minimalnim rezultatom savlada Kopenhagen.

KORONAVIRUS UČINIO SVOJE: Prekinut šampionat i u OVOJ državi!

AJAKS SE OGLASIO: Tadić u problemu zbog koronavirusa

SVI SU GA VIDELI NA IZLAZNIM VRATIMA: Bajern ga ne pušta, uskoro potpisivanje novog ugovora (FOTO)

Pred praznim tribinama u Austriji LASK je dočekao Mančester Junajted i nije mogao mnogo toga da uradi. Crveni đavoli bili su u potpunosti dominatni na ovom meču, a već u petom minutu Fred je prvi put zapretio, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola. Mančester je nastavio da kontroliše meč, a u 24. minutu je Dominik Džejms imao odličnu priliku, ali je njegov šut odbranio Šlager. Samo četiri minuta kasnije Junajted je poveo zahvaljujući Igalu koji je odličnim udarcem loptu smestio pod prečku, a to je bio i rezultat prvog poluvremena u kojem Lask nije uspeo da ozbiljnije zapreti.

Tek na startu drugog poluvremena je domaćin ozbiljno zapretio pošto je u jednom napadu ima čak tri dobre šanse, ali nije došlo do promene rezultata. U 58. minut Mančester je poveo 2:0, a pogodak je postigao Džejms pošto je savladao Šlagera. Ovaj pogodak je i rešio definitvino pitanje pobednika, mada je Igalo pogodio stativu u 62. minutu, a tim Ole Gunara Solskjera došao je do velikog kapitala pred revanš na Old Trafordu koji je doduše u magli zbog epidemije koronavirusa. Pobedu je ubedljivijom učinio Mata golom u 82. minutu na asistenciju Freda, da bi debakl domaćina upotpunio Grinvud u sudijskoj nadoknadi, a odmah za njim Pereira.

Ajntraht je kod kuće poražen od Bazela, a u prilično otvorenom meču, gosti iz Švajcarske uspeli su da iskoriste svoje prilike. Rode je mogao da dovede domaćina u vođstvo u 8. minutu, ali je šutirao pored gola, da bi u 27. minut Bazel poveo golom Samjuela Kampa majstorskim udarcem iz slobodnjaka. Do kraja poluvremena Videmr je mogao da duplira vođstvo gostiju, ali je šutirao preko gola.

Bazel je u drugom poluvremenu od starta krenuo silovito sa napadima, ali nije bilo pogotka. U 65. minutu Almami Ture je pogodio prečku i propustio priliku da izjednači, a istom igraču je tri minuta kasnije Omlin uspeo da odbrani šut. Pet minuta kasnije stigla je kazna za promašaje kada je na asistenciju Kampa gol potigao Bua. Potpuni potop Ajntrahta usledio je u 85. minutu kada je Fabian Frei povisio na 3:0 za Bazel i jednom nogom već odveo tim u četvrtfinale Lige Evrope. Filip Kostić odigrao je ceo meč za Ajntraht, dok je Mijat Gaćinović u igru ušao sa klupe.

U Turskoj je Bašakšehir dočekao Kopenhagen, a to je bila i ubedljivo najmanje zanimljiva utakmcie od prve tri.  Domačin je imao inicijativu, a u razmaku od dva minuta, u 9. i 10. prilike nisu iskoristili Višća i Epureanu. Ništa se nije događalo 20 minuta da bi u 33. Ba šutirao pored gola što je bio i poslednji pokušaj u prvom poluvremenu. Drugo poluvreme bilo je mnogo siromašnije, pošto je prvo uzbuđenje bilo tek u 77. minutu kada je Robinjo šutirao pored gola. U 87. minutu je Ba pao u šesnaestercu Kopenhagena, a sudija Kolum je polse konsultacije VAR sistema pokazao na belu tačku, a penal je uspešno izveo Višća i doneo pobedu Bašakšehiru.