LE: Srpski derbi pripao Ajntrahtu! Rutina Arsenala i Valensije, Čelsi slavio u GOLEADI (VIDEO)

18.04.2019. 22:56
FK Ajntraht
FK Ajntraht / Izvor: Reuters
Poznati svi polufinalisti.

Odigrani su revanš mečevi četvrtfinala Lige Evrope, a borbu za trofej će nastaviti Ajntraht, Arsenal, Čelsi i Valensija. Dakle, Srbija će imati tri predstavnika u završnici drugog po kvalitetu klupskog takmičenja u Evropi - Luku Jovića, Filipa Kostića i Mijata Gaćinovića.

Ajntraht je u najzanimljivijem duelu slavio protiv Benfike rezultatom 2:0 i prošao je dalje zahvaljujući golu u gostima. Ekipe Arsenala i Valensije su rutinski odradile posao posle povoljnih rezultata iz prvih mečeva sa Napolijem i Viljarealom, dok je u Londonu viđena prava goleada u kojoj se Čelsi bolje snašao od praške Slavije.

NIŠTA BEZ SRBA: Ajntraht poveo protiv Benfike golom Kostića (VIDEO)

ISPALA VEKA: Navijači Benfike su krenuli na gostovanje u Frankfurt, a stigli su u... (FOTO)

BEZ GAĆICA ZA NAPOLI: Italijanska novinarka SEKSI fotkom dala PODRŠKU timu Karla Anćelotija (FOTO)

U "srpskom derbiju" Ajntraht je i posle poraza od 4:2 u Lisabonu uspeo da izbaci Benfiku iz daljeg takmičenja trijumfom od 2:0 u revanšu. Prvi gol za nemački tim postigao je Filip Kostić u 37. minutu, a Sebastijan Rode je doneo veliku radost domaćim navijačima pogotkom u 67. minutu. Mogao je Edvardo Salvio da šokira Komercbank Arenu u 85. minutu kada je šutirao iskosa, ali je Kevin Trap odbranio i lopta se od stative odbila u korner.

Srpski reprezentativci Filip Kostić i Mijat Gaćinović sa jedne i Ljubomir Fejsa sa druge strane proveli su u igri svih 90 minuta, dok je Luka Jović iz igre izašao u 76. minutu. Drugi Srbin iz redova Benfike Andrija Živković se nije našao ni u protokolu za utakmicu.

Fudbaleri Arsenala su otputovali u Napulj sa prednošću od 2:0 iz prvog meča, a i u revanšu su ostvarili pobedu golom Aleksandra Lakazeta u 36. minutu utakmice. Tako su Tobdžije rutinski obezbedile prolaz dalje u derbiju ove faze.

Pravi spektakl viđen je u Londonu gde je Čelsi savladao Slaviju iz Praga rezultatom 4:3. Posle mršavih 0:1 u Češkoj malo ko je očekivao ovakvu goleadu na Stamford Bridžu, ali su strelci bili veoma raspoloženi. Plavci su već u 17. minutu vodili sa 3:0 zahvaljujući Pedru, autogolu Delija i Žiruu, a prvi gol za goste postigao je Souček u 26. minutu. Ipak, samo minut kasnije Pedro je novim pogotkom vratio tri gola prednosti svom timu. Međutim, da je Slavija tvrd orah potvrdio je Ševčik sa dva gola u prvih deset minuta nastavka, ali to je bilo sve što su uspeli da urade.

U španskom okršaju Valensija je rutinski izbacila Viljareal. Slepi miševi su pre sedam dana slavili u gostima sa 3:1, a danas su potopili Žutu podmornicu rezultatom 2:0. Prolaz u polufinale Valensiji su obezbedili Latore i Pareho golovima u 13. i 54. minutu.