LIGA EVROPE: Preokret Lavova na MINUS 17 (FOTO)

15.02.2018. 19:30
FK Astana - FK Sporting
FK Astana - FK Sporting / Izvor: Reuters
U utorak su već igrali Crvena zvezda i CSKA.

Utakmica 1/16 finala između Astane i Sportinga odigrana je po veoma nepovoljnim vremenskim uslovima, ali je posle 90 minuta ipak slavio gost iz Portugalije. Poveo je domaćin, ali je na kraju bilo 3:1 za Lavove iz Lisabona.

UEFA NIKAD NIJE BILA OVAKO OŠTRA: Skenderbeg bez Evrope DESET GODINA!

UEFA NASTAVLJA DA MALTRETIRA ZVEZDU: Crveno-bele čeka KAZNA zbog bakljade protiv Kelna!

Kao što je rečeno, meč je odigran na temperaturi od minus 17 stepeni Celzijusa, sneg je provejavao, ali na terenu ga nije bilo. Poveo je domaćin golom Marina Tomasova, u sedmom minutu, pa se sa rezultatom 1:0 otišlo na odmor. Ipak, u nastavku meča viđen je potpuni preokret. Prvo je Bruno Fernandeš pogodio sa bele tačke, u 48. minutu, a na 2:1 je preokrenuo Želson Martins. Konačan rezultat je postavio Sejdu Dumbija.

Na golu domaćina je bio Nenad Erić, a Đorđe Despotović je na terenu bio do 64. minuta. Marko Stanojević je ušao u 57. minutu.

U nastavku programa bilo je zanimljivih mečeva u kojim su se ekipe smenjivale u vođstvu. U Dortmundu, povela je Borusija golom Andrea Širlea u 30. minutu, ali je neizvesnost doneo Josip Iličić golovima u 51. i 56. minutu, za prednost Atalante od 2:1. Ipak, Milioneri se nisu dali, a golove za pobedu dao je Miču Bačuai. Jedan od njih postigao je u prvom minutu sudijske nadoknade, za konačnih 3:2.

Najviše golova protivniku dao je Atletiko Madrid. Ekipa Dijega Simeonea je sa 4:1, kao gost pobedila Kopenhagen. Poveo je domaći golom Viktora Fišera u 15. minutu, ali je ubrzo usledio preokret. Saul Nigez i Kevin Gameiro su do 37. minuta uspeli da preokrenu na 2:1. U drugom poluvremenu u strelce su se upisali Antoan Grizman i Vitolo. Uroš Matić je sve vreme bio na klupi Kopenhagena, dok je Andrija Pavlović ušao u 72. minutu, umesto strelca Fišera.

Kao i Partizan, nerešeno je odigrao i Dinamo Kijev. Ukrajinci koji su bili u grupi sa Partizanom meč sa ekipom AEK su u Grčkoj završili rezultatom 1:1.