8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

LIGA EVROPE: Slavlje Srba u Frankfurtu i Rimu! Radonjiću ni minut! Spektakl u Moskvi! (FOTO)

08.11.2018. 21:44
Liga Evrope
Liga Evrope / Izvor: Profimedia
Na programu mečevi četvrtog kola.

Širom Starog kontinenta igrani su mečevi četvrtog kola Lige Evrope. Čak 14 Srba našlo se na terenima, a obračun reprezentativaca Orlova viđen je u Rimu, gde su se sastali Lacio i Olimpik. No, krenimo redom. Uvodne utakmice igrane su u Istanbulu i Astani.

Fenerbahče je lako izašao na kraj sa Anderlehtom, u čijem protokolu opet nije bilo Luke Adžića, dok je Astana u finišu utakmice slomila otpor češkog Jabloneca. Za tim iz prestonice Kazahstana svih 90 minuta igrao je Antonio Rukavina.

MEGASENZACIJA! Posle poraza na Marakani, Liverpul DOVODI bivšeg igrača Zvezde! (FOTO)

IZBEGAO JE BRUKANJE U BEOGRADU: Fudbaler Liverpula OTKRIO kako je doživeo poraz na Marakani! (FOTO)

ZVEZDA POMERA SVE GRANICE: Marakana PRKOSI najvećim evropskim stadionima! Evo i zbog čega! (FOTO)

Rimljani su protiv Marselja u poslednjim sekundama prvog poluvremena došli do prednosti. Na dodavanje Imobilea, najviši u šesnaestercu bio je Parolo i savladao Pelea. Korea je u 55. duplirao prednost, a Tavon u 60. postavio konačan rezultat utakmice (2:1).

Nemanja Radonjić i Sergej Milinković-Savić počeli su meč sa klupe, najtraženiji Srbin na evropskoj sceni dobio je šansu u 70. minutu umesto Beriše, dok bivši igrač Zvezde nije se pojavio na terenu.

Ajntraht
Ajntraht / Izvor: Reuters

Luka Jović nastavio je golgetersku seriju i postigao novi pogodak u dresu Ajntrahta. Na gostovanju kiparskom Apolonu tim iz Frankfurta je trijumfovao (3:2), a Mijat Gaćinović asistriao bivšem igraču Crvene zvezde, a potom i sam zatresao mrežu domaćina. Dobra vest za selektora Krstajića jeste da je svih 90 minuta za bundesligaša na visokom nivou odigrao i Filip Kostić.

Video file

Videoton je pre dve nedelje iznenadio PAOK u Solunu, a novi obračun Marka Šćepovića i Aleksandra Prijovića pripao je ponovo nekadašnjem igraču Partizana (1:0).

Bešiktaš je slavio u Belgiji protiv Genka (1:0), dok je Adem Ljajić na teren kročio u 70. minutu umesto Tokoza.

Još jedan srpski okršaj viđen je u Rusiji. Uroš Spajić je počeo duel za Krasnodar, naspram Miloša Kosanovića koji je presedeo na klupi Standarda. Belgijanci su poveli, ali domaći u nastavku preokrenuli rezultat i slavili na kraju (2:1).

Preokert je viđen i u Moskvi. Goleada u meču Spartak – Rendžers pripala je Rusima (4:3). Rivali su se do poluvremena smenjivali u vođstvu, da bi šampion najveće evropske države za samo 60 sekundi preko Adrijana i Hanija stigao do bodova.

Čelsi je u Belorusiji savladao BATE Borisov (1:0) golom Olivijea Žirua, za Beloruse je starter bio Aleksandar Filipović, kao i Andrija Pavlović (Rapid) protiv Viljareala.

Milan Lukač čuvao je mrežu Akhisara protiv Sevilje, ali je turski klub poražen od petostrukog osvajača ovog takmičenja u dramatičnoj završnici (2:3). Domaćin je promašio penal, a Španci sa bele tačke stigli do trijumfa.