10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

LIGA EVROPE: Jović sa dva gola ispratio kući Radonjića, bivši vezista Partizana srušio Lacio

29.11.2018. 21:39 23:10
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters
Uzbudljivi mečevi pete runde Lige Evrope.

Luka Jović je nastavio sjajan golgeterski niz u dresu Ajntrahta. Tim iz Frankfurta ubedljivo je savladao Olimpik Marsej sa 4:0, a reprezentativac Srbije je bio dvostruki strelac, uz dva autogola gostiju, od kojih je prvi Luisa Gustava za rubriku „verovali ili ne“.

CRVENI ĐAVOLI SE SPASILI, MAKAR NA KRATKO: De Hea u Junajtedu i posle zime (FOTO)

MIHA NAŠAO POSAO: Povratak u Kalčo (FOTO)

Jović je načeo Francuze već u 56. sekundi (pogledajte OVDE), posle šuta Mijata Gaćinovića a onda je u 67. minutu dotukao ekipu u kojoj je u startnih 11 bio Nemanja Radonjić. Bivši napadač Crvene zvezde je u ovom trenutku prvi strelac Lige Evrope sa pet i Bundeslige sa devet golova.

Jović je zamenjen uz ovacije u 79. minutu, dok je Gaćinović proveo ceo meč na terenu. Treći Srbin iz Ajntrahta Filip Kostić je ušao u igru u 64. minutu. U poraženom timu Rudi Garsija je Radonjiću „poverio“ 90 minuta.

Ajntraht je obezbedio evropsko proleće kao prvoplasirani tim iz H grupe Lige Evrope, u kojoj će takmičenje nastaviti i Lacio i pored poraza u Limasolu od Apolona sa 2:0. Drugi gol za kiparski tim je postigao Saša Marković, nekadašnji vezista Partizana.

FK Milan
FK Milan / Izvor: Reuters

Milan je savladao Dudelanž u petom kolu F grupe Lige Evrope rezultatom 5:2 posle preokreta u poslednjih 25 minuta. „Rosoneri“ su sada vrlo blizu plasmana u nokaut fazu, pošto je Betis savladao Olimpijakos sa 1:0 i tim sa „San Sira“ sada ima tri boda više od Olimpijakosa.Milan je gubio sa 2:1, ali su gosti postigli dva autogola u drugoj polovini drugog poluvremena, dok su se u strelce upisali i Kutrone, Čahanoglu i Borini.

Za ekipu Đenara Gatuza debitovao je Stefan Simić. Češki štoper srpskog porekla stigao je u „grad mode“ još davne 2014. godine, ali je uglavnom bio na pozajmicama (Vareze, Muskron, Krotone). Konačno je dobio šansu u duelu Lige Evrope u kojem je viđeno čak sedam golova.

Simićevi roditelji su iz Prijedora i on se deklariše kao Srbin iz Bosne, ali ima pasoš Češke jer je rođen u Pragu.

Plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope do sada su obezbedili Salcburg, Ajntraht, Lacio, Leverkuzen, Cirih, Arsenal, Sporting, Betis, Čelsi, Zenit, Čelsi, Dinamo Zagreb i Fenerbahče.