4°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

LIGA EVROPE: Srbi SRUŠILI Arsenal! VATROMET golova u Renu! Verbik ŠOKIRAO Pirej (VIDEO+FOTO)

14.02.2019. 20:52
Arsenal
Arsenal / Izvor: Reuters
Odigrani prvi mečevi šesnaestine finala.

U prvim mečevima šesnaestine finala Lige Evrope, viđeno je nekoliko iznenađenja. Najveće su priredili fudbaleri BATE-a koji su u Borisovu savladali Arsenal (1:0), dok je Lacio lišen pomoći povređenih Sergej Milinković-Savića, Imobilea i Lukakua poražen u Rimu od Sevilje.

GDE SU HRVATI TU SU I PROBLEMI: Brutalna TUČA navijača Dinama i policije u Češkoj (VIDEO)

Uzeo je loptu na svojoj polovini, pa driblao kao lud: Zbog ovog gola Ronaldo će uvek biti samo jedan (VIDEO)

Hladan tuš doživele su Tobdžije u Borisovu na isteku 45. minuta. Kada su svi mislili da će mreže mirovati na poluvremenu, Dragun je iskoristio centaršut Saseviča iz slobodnog udarca i najjačim oružjem Engleza, udarcem glavom, savladao Čeha.

Uspeli su gosti da postignu gol, učinio je to Lakazet u 56. minutu, ali je bio poništen jer se napadač Arsenala našao u ofsajdu. Isti igrač je do kraja zaradio isključenje, udarivši protivničkog igrača laktom bez lopte Aleksandra Filipovića, pa su izabranici Unaja Emerija meč završili sa desetoricom. Zanimljivo, samo dva minuta pošto je kročio na teren, Bojan Dubajić (BATE) dobio je žuti karton.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, BATE je mogao da duplira prednost, Staševič se našao u prilici, međutim, njegov šut je odbranio iskusni čuvar mreže tima iz Londona.

Tobdžije su do kraja imale šansu i preko Kolašinca (prebacio ceo gol), ipak, domaćin je sačuvao prenost i na revanš u London putuje sa kapitalnom zalihom.

Benfika je pobedom u Istanbulu došla na korak od prolaza u narednu fazu. Vođstvo ekipi za Luža doneo je Savio sa "bele tačke" u 27. minutu, da bi Galati nadu vratio Lijndama početkom drugog dela. Trijumf lisabonskih Orlova potvrdio je Haris Seferović samo šest minuta posle izjednačenja turskog tima.

Revija golova viđena je u Renu, čak šest (3:3). Domaćin je već u 10. minutu vodio 2:0, ali su gosti iz Sevilje do poluvremena uspeli da smanje preko Kelsa. Ipak, u poslednjim sekundama prvog dela, Ben Arfa je ponovo vratio plus dva francuskom predstavniku.

Drugi gol za Betis postigao je Sidnej, da bi u poslednjim sekndama Lainez šokirao domaće navijače za 3:3 i sačuvao nadu Španaca da u revanšu mogu do prolaza među 16 najboljih.

U jednom od derbija šesnaestine finala, Sevilja je trijumfovala u Rimu golom Ben Jedera u 22. minutu, dok Inter polako izlazi iz rezultatske krize, što govori pobeda nad bečkim Rapidom. Trijumf Nero-Azurima doneo je Martinez golom iz penala.

Srpski reprezentativac Filip Kostić postigao je drugi gol za Ajntraht na gostovanju u Harkivu protiv Šahtjora (2:2). Tim iz Frankfurta poveo je u sedmom minutu, da bi tri minuta kasnije Marlos izjednačio sa "bele tačke". Novu prednost gostima doneo je član Orlova, da bi Tajson u 60. vratio kakvu-takvu šansu Ukrajincima, pred revanš u Nemačkoj.

Luka Jović je odigrao ceo meč za Ajntraht i u 24. minutu imao zicer. Primio je loptu u šesnaestercu i šutirao, ali je njegov udarac fijuknuo preko gola.

Napoli je sav bes za eliminaciju iz Lige šampiona iskalio u Cirihu nad istoimenim domaćinom. Golovima Insinjea, Kaljehona i Zjelinskog, tim podno Vezuva je već obezbedio učešće u osmini finala. Čast Švajcaraca spasao je Kololi iz penala.

Na korak od naredne runde je i Viljareal, koji je slavio u Lisabonu 1:0. Pobednički gol za Žutu podmornicu postigao je Alfonso posle samo 180 sekundi od prvog sudijskog zvižduka. Domaći su meč završili sa desetoricom, jer je kartone upario Akunja.

Salcburg je u Belgiji poveo u 17. minutu, a Briž okrenuo golovima Densvila i Veslija.