LIGA EVROPE: "Srpski" Ajntraht pokušavao i pokušavao... (FOTO)

07.03.2019. 21:13
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters
Ostala su još tri meča, u terminu od 21 čas.

Odigrane su i prve utakmice osmine finala Lige Evrope, a za navijače u Srbiji najzanimljiviji je bio duel u Frankfurtu. Domaćin, Ajntraht je dočekao Inter, ali na kraju golove nije bilo. Pokušavala je ekipa u kojoj igraju Luka Jović, Mijat Gaćinović i Filip Kostić, posebno u završnici, ali su mreže mirovale. Treba da se kaže i da je Inter, tačnije Marcelo Brozović propustio priliku da materijalizuje penal u prvom poluvremenu. Golman nemačkog tima odlično je intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Nešto kasnije, zbog šutiranja flašice sa vodom, sudija Vilijem Kolum je isključio Adija Hitera. Od tada iz lože je pratio meč u društvu sportskog direktora Fredija Bobića. Strateg Ajntrahta bio je besan zbog odluke Škota da ne dosudi penal u korist njegovog tima. Od tog trenutka, napadi domaćina su bili sve češći, ali nisu urodili plodom. Među neuspešnim bio je i Jović.

POŽURITE U MERIDIAN! Ovo se NE PROPUŠTA, osam neverovatnih prilika da ZARADITE na mečevima Lige Evrope

ĐANI JE BIO NA KORAK OD ZVEZDE: Sve je PROPALO zbog Milka Đurovskog (FOTO)

To je ujdeno bio i jedini meč bez golova.

U komšiluku, u Zagrebu, Dinamo je nastavio sa uspesima. Modri su dali jedan gol, tačnije Bruno Petković sa bele tačke u 38. minutu. Ovaj trijumf je značajan ne samo za Zagrepčane već i ostale hrvatske klubove. Osvojeni su novi bodovi, pa će od 2020. godine hrvatski fudbal imati dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona, odnosno pet ukupno u UEFA takmičenjima.

Istim rezultatom završena su dva meča - 3:1. Ren je kod kuće savladao Arsenal koji je od 41. minuta bio bez Sokratisa, zbig drugog žutog kartona. U Sankt Peterburgu, Zenit je izgubio od Viljearala, a sve vreme na terenu je bio Branislav Ivanović nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije, ali sadašnji Zenita.

Pobednika nije bilo u duelu Sevilje i Slavije iz Praga - 2:2