LIGA EVROPE: Ajntrahtu ne vredi ni EVROGOL Kostića! Škoti ŠOKIRALI Sergejev Lacio!

07.11.2019. 20:56 20:57
FK Lacio
FK Lacio / Izvor: Reuters
Preokreti viđeni u dve utakmice.

Širom Evrope odigrani su uvodni mečevi četvrtog kola Lige Evrope. Najubedljiviju pobedu ostvarili su fudbaleri Sevilje na gostovanju Dudelanžu (5:1), dok su Nemanja Gudelj i Uroš Spajić jedini slavili od srpskih predstavnika.

SKAUTI SU SVE ZABELEŽILI: Evo koji su igrači Zvezde bili na RADARU u duelu sa Mamuzama!

LIGA EVROPE: Partizanovci, obratite PAŽNJU! Meč Astane i Alkmara odlučen je GOLEADOM (VIDEO)

ČEKAJU PARTIZAN: Junajted ima poruku za crno-bele (VIDEO)

Derbi je igran na "Olimpiku", gde je Lacio predvođen srpskim reprezentativcem Sergejom Milinković-Savićem poražen od škotskog Seltika 1:2.

Nebesko-plavi su poveli već u sedmom minutu, kada je na centaršut Kaiseda, prihvatio volej u šesnaestercu i preciznim šutem po zemlji zatresao mrežu.

Šok za domaće ultrase stigao je u 38. minutu, Forest je iskoristio neuspelu ofsajd zamku Lacija, i silovitim šutem u šesnaestercu postigao sjajan gol za 1:1. Potpuni preokret i pobedu svom timu doneo je Nčam u petom minutu sudijske nadoknade.

Sevilja je protutnjala kroz Luksemburg i već do poluvremena "spakovala" četiri lopte u mrežu Dudelanža. Na ravne časti podelili su ih Munir El Hadadi i Dabur, da bi Španac u nastavku upisao i treći gol na ličnom kontu za ubedljiv trijumf (5:2) petostrukog pobednika Lige Evrope. U pobedničkom sastavu ceo meč odigrao je potencijalni reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.

Još jeda preokret viđen je u Nikoziji, gde je APOEL sa Vujadinom Savićem i Andrijom Pavlovićem u timu pobedom nad Karabagom (2:1) ponovo došao u situaciju da se bori za prolaz dalje.

Prednost gostima iz Azejrbedžana doneo je Medvedev u 10. minutu, dok je izjednačio Lukas u 59. minutu. Veliku radost domaćim navijačima obezbedio je Joanu u finišu utakmice.

Bazel je protiv Hetafea slavio 2:1, a Švajcarce je već u osmom minutu u vođstvo doveo Artur na dodavanje Freja. Uspeli su Španci, u čijim redovima je od prvog minuta igrao Nemanja Maksimović, da izjednače do poluvremena preko Haimea Mate, koji je sigurno realizovao penal u poslednjim sekundama prvog dela. Gol vredan treće pobede u četiri kola, obezbedio je Frej u 60. minutu.

Krasnodar je već do pauze rešio sve dileme protiv Trabzona (3:1), kada je vodio sa 2:0, a Uroš Spajić je bio starter i zaradio žuti karton u 19. minutu. Samo nekoliko trenutaka kasnije, mreža turskog tima se zatresla, zahvaljujući autogolu koji je postigao Asan, posle udarca Manuela Fernandeza.

Rusi su pobedom ostali u igri za prolazak u narednu fazu, dok je Trabzon ovim porazom i teoretski izgubio sve šanse za nastavak takmičenja.

Ajntraht je poražen je u Liježu od Standarda (1:2), a strelac za prošlogodišnjeg polufinalistu Lige Evrope bio je Filip Kostić. Srpski vezista je pre gola imao sjajnu šansu u 61. minutu, šutiravši pored stative, da bi nekoliko trenutaka kasnije majstorski iz "slobodnjaka" po zemlji našao put do mreže. Još jedan član Orlova Mijat Gaćinović odgledao je meč sa klupe.