LIGA EVROPE: Kolarov ASISTENT, Tiram UKROTIO Vučicu, Ljajić sa klupe GLEDAO brodolom Bešiktaša (VIDEO)

07.11.2019. 23:00 17:13
FK Roma
FK Roma / Izvor: Reuters
Odigrani mečevi četvrtog kola.

Preokreti su obeležili prve mečeve Lige Evrope (o tome pročitajte OVDE), a uzbuđenja nisu izostala ni u preostalih deset utakmica u grupama G, H, I, J i K.

SKAUTI SU SVE ZABELEŽILI: Evo koji su igrači Zvezde bili na RADARU u duelu sa Mamuzama!

LIGA EVROPE: Partizanovci, obratite PAŽNJU! Meč Astane i Alkmara odlučen je GOLEADOM (VIDEO)

ČEKAJU PARTIZAN: Junajted ima poruku za crno-bele (VIDEO)

Roma je u derbiju večeri poražena u Menhengladbahu od Borusije (1:2), a meč je obeležio Federiko Facio. Argentinac je najpre u 35. minutu nesrećno zatresao svoju mrežu na cenatršut Tirama, ali se iskupio u 64. minutu.

Posle centaršuta kapitena Orlova Aleksandra Kolarova iz "slobodnjaka", defanzivac Rome je iz blizine zakucao loptu iza golmana nemačke ekipe, da bi u petom minutu sudijske nadoknade, Tiram na ubacivanje Plaea, udarcem glavom obezbedio trijumf Borusiji od 2:1, koja je zakuvala situaciju na tabeli "J" grupe.

Braga je golovima Paulinja došla na korak od plasmana u narednu fazu. Portugalci su slavili protiv Bešiktaša (3:1), a napadač domaćih je bio precizan u 15. i 37. minutu, što je njegov klub odvelo na čelnu poziciju.

Do kraja meča i Eduardo je zatresao mrežu turskog tima, na čijoj je klupi presedeo reprezentativac Srbije Adem Ljajić. Crno-beli iz Istanbula susret su završili sa desetoricom, pošto je u 44. minutu Lens zaradio isključenje.

Dejan Dražić i njegov Slovan nisu uspeli da odole pred naletima Vulverhemptona (1:0). Premijerligaš je imao inicijativu tokom većeg dela, Ruben Neves je promašio penal u 51. minutu, ali je u poslednjim sekundama meča Himenez na dodavanje Traorea doneo erupciju oduševljenja na tribinama.

Najubedljiviji je bio Espanjol, domaći su do vrha napunili mrežu Ludogoreca (6:0) u "H" grupi, a sve golove postigli su različiti fudbaleri. Katalonci su i dalje bez poraza i još bod ih deli od plasmana u narednu rundu.

Drugi turski predstavnik Bašakšehir bio je ubedljiv na gostovanju Volfsbergeru (3:0), u čijim redovima je igrao nekadašnji fudbaler Partizana Nemanja Rnić. Bivši igrač crno-belih je morao u svlačionicu u 73. minutu, pošto je u kratkom intervalu zaradio dva žuta kartona.