LIGA EVROPE: Vujadin Savić srušio PETOSTRUKOG šampiona! Prošao i Kostić! Maksin Hetafe IZBACIO Spajića (VIDEO)

12.12.2019. 20:53 20:53
Ajntraht
Ajntraht / Izvor: Reuters
Poznato 12 učesnika šesnaestine finala.

Posle uvodnih mečeva poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope, poznati su prvi učesnici šesnaestine finala ovog takmičenja.

Još ranije, vizu su „izvodili“: Sevilja i APOEL (grupa A), Bazel (C), Sporting iz Lisabona i LASK (D) i Seltik iz grupe „E“, a večeras su im se pridružili: Kopenhagen i Malme (A), Hetafe (C), Kluž (E), Ajntraht i Arsenal iz „F“ grupe.

VENGER KAO IZ TOPA: To je NELJUDSKI klub!

PRESEDAN U HUMSKOJ: UEFA imala BIZARAN zahtev za Partizan pred meč sa Astanom (FOTO)

OTKRIVENO: Predsednik Olimpijakosa na poluvremenu silazio do svlačionice...

U „F“ grupi, Ajntrahtu je doživeo šokantan poraz od Gimaraeša 2:3, ali je i pored toga izborio plasman u narednu rundu. Nije dobro počeo meč po tim iz Frankfurta, pošto je otpisana Vitorija povela je u osmom minutu preko Rokinje.

Do odlaska na poluvreme, ipak, bundesligaš je ekspresno anulirao prednost i za sedam minuta preko Da Koste i Kamade postigao dva gola, da bi u finišu Elmusrati izjednačio na 2:2. Posle samo nekoliko trenutaka gosti su stigli i do trećeg gola, precizan je bio Edvards donevši pobedu Vitoriji, pa će Ajntraht sa druge pozicije dočekati žreb u Nionu.

Filip Kostić počeo je meč od prvog minuta i asistirao Japancu kod drugog pogotka, uputivši sjajan centaršut, pa Kamadi nije bilo teško da iz blizine pogodi mrežu. Za razliku od standardnog člana Orlova, povremeni reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović ušao je na teren u 73. minutu umesto Silve.

U utakmici bez značaja, APOEL je na Kipru savladao Sevilju, ali oba kluba nastavljaju takmičenje u Ligi Evrope. Strelac odlučujućeg gola za domaćina bio je bivši kapiten Zvezde Vujadin Savić, koji je posle kornera Uroša Matića nadvisio odbranu najtrofejnijeg šampiona Lige Evrope i zatresao mrežu. Majstoriju popularnog Giške možete da vidite na OVOM linku.

Najveću priliku da povedu, gosti su imali u 56. minutu sa „bele tačke“, ali je Dabur promašio penal, ubrzo ih je stigla kazna. Osim Savića i Matića i Andrija Pavlović je odigrao ceo meč za tim iz Nikozije, kao i Nemanja Gudelj u timu iz Andaluzije koji je „požuteo“ u 48. minutu.

Nemanja Maksimović i Uroš Spajić odlučivali su u direktnom okršaju Hetafea i Krasnodara o putniku u šesnaestinu finala. Za samo 180 sekundi, španski tim je golovima Kabrere i Moline došao do trijumfa od 2:0 i eliminisao Ruse iz daljeg takmičenja. U finišu susreta Kenedi je trećim golom potvrdio uspeh domaćina.

Lacio bez povređenog Sergeja Milinković-Savića oprostio se od Evrope porazom na gostovanju Renu (2:0), pošto je Kluž kod kuće istim rezultatom savladao prvoplasirani Seltik i pod ruku sa Škotima nastavlja takmičenje u šesnaestini finala. Rimljanima je sa dva gola presudio Gnanjon, jer je bio precizan u 31. i 87. minutu.

Najzanimljivije je bilo u grupi "B", gde su do poslednjeg kola Dinamo (Kijev), Kopenhagen i Malme odlučivali o putnicima. Šveđani su slavili u Danskoj (1:0) i kao prvoplasirani zajedno sa Lavovima otišli dalje. Ukrajince je bruke i poraza od otpisanog Lugana spasio Cigankov u poslednjim sekundama.

Standard je vodio 2:0 protiv Arsenala i nadao se da može nadoknaditi 0:4 iz Londona, međutim, Tobdžije su golovima Lakazeta i Sake postavile stvari na svoje mesto i uz Ajntraht nastavljaju evropsko putešestvije.