LIGA EVROPE: Grizman utišao London, Marselj blizu finala (VIDEO+FOTO)

26.04.2018. 22:57
Mesut Ozil
Mesut Ozil / Izvor: Reuters
Revanši su sledećeg četvrtka.

Marselj je lako kod kuće pobedio Salcburg (2:0) u prvom polufinalnom meču Lige Evrope i tako stigao na korak od finala u Lionu, koje je posle prvih 90 minuta bliže Atletiku nego Arsenalu, posle 1:1 u Londonu. Tobdžije su imale igrača više čak 80 minuta, ali nisu uspele to da iskoriste, pa je Atletiko bliži novom evropskom finalu.

PROBLEMI SA POVREDOM: Fudbaler Partizana mora na pauzu (FOTO)

NOVI UDAR NA VEČITE: Partizan i Zvezda ponovo kažnjeni (FOTO)

Utakmica u Londonu počela je odlično za Arsenal. Gosti su već u 10. minutu ostali sa igračem manje, pošto je zbog druge javne opomene van igre morao Šime Vrsaljko. Ubrzo posle isključenja Vrsaljka, van terena je morao i Dijego Simeone. Trener Atletika je žestoko protestvovao i dobacivao svašta sudiji, a Kleman Turpan ga je poslao na tribine. Do kraja poluvremena Arsenal je imao tri stoodstotne šanse za gol, ali Tobdžije nisu uspele da savladaju Jana Oblaka

POSLE 15 GODINA: Pala medalja za Srbiju!

Arsenal je konačno poveo u 61. minutu. Džek Vilšir je odlično centrirao, a na drugoj stativi najviši je bio Aleksandr Lakazet koji je glavom poslao loptu iza leđa golmana Jana Oblaka. Lakazet se tako iskupio za dva neiskorišćena zicera u prvom poluvremenu. Umesto da dotuče rivala sa igračem više i duplira prednost, Arsenal je dozvolio sebi da primi gol u finišu. Najbolji strelac Atletika Antoan Grizman se našao na pravom mestu u pravo vreme i postigao gol možda i vredan finala.

ZVANIČNO: Partizan podneo ZAHTEV za UČEŠĆE u Evrokupu! (FOTO)

Marselj je na krilima fenomenalnog kapitena Dimitrija Pajea pobedio Salcburg i stigao na korak od plasmana u finale. Marselj je poveo u 15. minutu, strelac je bio Florijan Toven, koji je lako, sa pet metara, glavom sproveo loptu u mrežu posle centaršuta Pajea. Kapiten Marselja je bio asistent i kod drugog gola koji je postigao Klinton Njije, samo nekoliko minuta po ulasku na teren.

Alimpijević nudio ostavku, a posle blamaže protiv Borca pale kazne na Kališu!

EVROLIGA: Žalgiris prvi učesnik F4 u Beogradu

ARSENAL - ATLETIKO 1:1

STRELAC: Lakazet u 61. za Arsenal, a Grizman u 81. minutu za Atletiko. STADION: Emirati u Londonu: GLEDALACA: 60.000. SUDIJA: Kleman Turpan (FRancuska). CRVENI KARTON: Šime Vrsaljko (Atletiko) u 10. minutu.

ARSENAL: Ospina, Beljerin, Mustafi, Koseljni, Monreal, Džaka, Remzi, Vilšir, Ozil, Velbek, Lakazet.

ATLETIKO: Oblak, Lukas, Godin, Himenes, Vrsaljko, Koke, Tomas, Saul, Korea (od 75. Savić), Gameiro (od 65. Gabi), Grizman (od 85. Tores).

"DABOGDA IMAO PA NEMAO": Bio je prvak Evrope sa Mančester junajtedom i zarađivao MILIONE, a sad je PICA majstor (FOTO)

OLIMPIK MARSELJ - SALCBURG 2:0

STRELAC: Toven u 15. i Njije u 63. minutu. STADION: Velodrom u Marselju. GLEDALACA: 62.312. SUDIJA: Vilijam Kolum (Škotska).

OLIMPIK MARSELJ: Pele, Sar, Rami, Gustavo, Amavi, Lopes (od 60. Njije), Sanson, Toven (od 80. Žermen), Paje, Okampos (od 52. Angisa), Mitroglu.
SALCBURG: Valke, Ulmer, Ćaleta-Car, Ramaljo, Lainer, Beriša, Volf (od 68. Šlager), Samaseku, Haidara (od 81. Jabo), Hvang (od 60. Gulbrandsen), Dabur.

NOVI HAOS U TURSKOJ: Bešiktaš neće na teren (FOTO)