LIGA EVROPE: Benfiki pripao "srpski derbi", Napoli pred eliminacijom (VIDEO)

11.04.2019. 22:53
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters
Čak 12 golova je viđeno na četiri utakmice.

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Lige Evrope, a značajan korak ka polufinalu napravili su Benfika, Arsenal, Čelsi i Valensija koji su slavili protiv Ajntrahta, Napolija, Slavije i Viljareala.

LE: Ajntraht je ostao sa igračem manje, ali Luka Jović ponovo REŠETA (VIDEO)

PAMETNI KOMPJUTER POSLE 20.000 SIMULACIJA REKAO SVOJE: Ovaj klub će OSVOJITI Ligu šampiona

BIVŠA MIS BRAZILA OBOŽAVA BARSELONU: Sada je odlučila POLUGOLA da se slika u dresu još jednog tima (FOTO)

Fudbaleri Benfike savladali su u "srpskom derbiju" na svom stadionu Ajntraht iz Frankfurta rezultatom 4:2. Verovatno ključni trenutak meča dogodio se u 20. minutu kada je defanzivac gostiju Obite Endika skrivio penal, a sudija Entoni Tejlor mu pokazao crveni karton. Tada je Žoao Feliks doveo u vođstvo domaće igrače sa bele tačke, ali je usledio gol Luke Jovića u 40. minutu za izjednačenje.

Ipak, samo tri minuta kasnije Feliks je novim golom doneo prednost svojoj ekipi, a potom je u sudijskoj nadoknadi Filip Kostić postigao gol sa distance, ali je pomoćni arbitar podigao zastavicu, jer je drugi igrač Ajntrahta bio u ofsajdu i zaklanjao je vidik golmanu portugalskog tima.

U nastavku je Benfika došla do još veće prednosti preko Rubena Dijasa, i ponovo Žoaa Feliksa, ali je Gonslao Pacienca uspeo da vrati nadu Nemcima pred revanš.

Od srpskih igrača na terenu su svih 90 minuta proveli Ljubomir Fejsa za Benfiku i Filip Kostić za Ajntraht, dok je Luka Jović iz igre izašao posle jednog sata. U 85. minutu su u na teren kročili Andrija Živković za domaći tim i Mijat Gaćinović za goste.

Arsenal je u Londonu trijumfovao nad Napolijem sa 2:0 u derbiju ove faze takmičenja. Aron Remzi je doveo u vođstvo Tobdžije na isteku četvrt časa igre, a konačan rezultat je postavio Kalidu Kulibali autogolom deset minuta kasnije.

U španskom dvoboju između Viljareala i Valensije slavili su gosti rezultatom 3:1, a viđena su dva penala. Prvi je u šestom minutu promašio za Slepe miševe Dani Pareho, ali je na odbitak naleteo Gonsalo Guedeš i poslao loptu u mrežu, a pola sata kasnije je Santi Kazorla sa bele tačke doneo izjednačenje Žutoj podmornici. Ipak, u 91. minutu je Danijel Vas doneo prednost Valensiji, a Guedeš je novim pogotkom tri minuta kasnije postavio konačan rezultat.

U duelu između Slavije i Čelsija u Pragu viđen je samo jedan gol i to u završnici meča. Levi bek Plavaca Markos Alonso je zatresao mrežu Čeha u 86. minutu i tako pogurao Engleze ka polufinalu.