LIGA EVROPE: Čukarički sa VELIKIM kapitalom ide u Jermeniju! Banants PAO na Brdu!

11.07.2019. 22:21
FK Čukarički
FK Čukarički / Izvor: MN Press
Superligaš ponizio goste.

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su u premijernom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope ekipu Banantsa iz Jermenije rezultatom 3:0.

Sigurnom igrom izabranici Aleksandra Veselinovića od starta su nametnuli žestok ritam, na koji gosti nisu imali odgovor, pa je već do poluvremena domaćin mogao da ima ubedljivije vođstvo od 1:0.

LIGA EVROPE: Radnički se loše proveo na Baltiku! Nišlije u revanšu jure dva gola zaostatka (VIDEO)

BANJALUKOM SE ORILO KOSOVO JE SRBIJA: Slovački navijači oduševili sve, a Radnik SLAVIO (VIDEO)

DETONACIJA U ISTANBULU: Turski VELIKAN dovodi ZVEZDU Juventusa!

Što nije tako, krivi su igrači Čukaričkog. Već u drugom minutu, posle centaršuta Kovača, fudbaleri Banantsa zamalo su postigli autogol. Slično je bilo i kada je centrirao Vidosavljević, lopta je prohujala pored gola.

Udarac istog igrača u 31. minutu zaustavila je stativa, dok je šut Lukovića završio u naručju golmana Jermena. Odmah u sledećem napadu, ni treći put Vidosavljević nije realizovao zicer, pošto je sa 10 metara iz dobre pozicije prebacio prečku.

Trud se Brđanima isplatio u finišu poluvremena. Slobodan Tedić je u 42. minutu probio odbranu gostiju i udarcem sa ivice kaznenog prostora dao gol na svom evro-debiju! Sjajno ga je pronašao Luka Stojanović. Strelac vodećeg gola imao je kolosalnu priliku i u poslednjim sekundama prvog dela, kada je sa peterca iz blizine prebacio nezaštićenu mrežu.

Prednost Veselinovićevog tima duplirao je Stefan Kovač. Nekadašnji đak Zvezdine omladinske škole prihvatio je u 80. minutu asistenciju jednog od najboljih pojedinaca na terenu Veljka Birmančevića i preciznim udarcem udvostručio vođstvo Brđana.

Konačan udarac gostima iz Jermenije zadao je dvostruki strelac Slobodan Tedić. U poslednjim sekundama, posle prodora Birmančevića i centaršuta, iz drugog plana naleteo je najbolji pojedinac u redovima Čuke i postigao treći pogodak za domaćina, obezbedivši miran put na revanš sa Banantsom.

ČUKARIČKI - BANANTS 3:0 (1:0)

STADION: Na Banovom brdu.

STRELAC: Tedić 42. 90. Kovač 80.

ŽUTI KARTONI: Kovač (Čukarički), Kamara, Ajvazjan (Banants).

ČUKARIČKI: Belić - Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac - Docić, Kovač - Vidosavljević (81. Nikčević), Stojanović (72. Đorđević), Luković (53. Birmančević) - Tedić.

BANANTS: Ajrapetjan – Ajvazjan, Kpodo, Voskanjan, Petrosjan – Baregamjan,Kamara, Dašjan (72. Hakobjan) – Kobzar (68. Melkonijan), Stanojević - Glišić.