LIGA EVROPE: Atletiko Madrid i Olimpik Marsej u finalu

03.05.2018. 22:59 14:38
Dijego Kosta
Dijego Kosta / Izvor: Reuters
Meč odluke se igra u Lionu.

Atletiko Madrid je prvi finalista Lige Evrope, pošto je u revanšu polufinala savladao Arsenal rezultatom 1:0 (1:0) posle 1:1 u Londonu. Pogodak odluke postigao je Dijego Kosta u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Iskusni napadač iskoristio je sjajnu asistenciju Antoana Grizmana i rutinski savladao golmana Ospinu.

Rival "jorgandžija" u meču za trofej biće Olimpik Marsej koji je eliminisao Salcburg posle produžetka. Austrijanci su na svom terenu u regularnom delu druge utakmice nadigrali Francuze sa 2:0 (0:0), ali je Marsej u drugom produžetku došao do gola za 2:1 i trijumf od 3:2 u ukupnom skoru.

TENISKI SVET RAZOČARAN: Marej doneo bolnu odluku!

Buvač u Arsenalu? Smešno!

I pored toga što na klupi nije sedeo suspendovani Dijego Simeone, već pomoćnik Burgos, Atletiko Madrid je uspeo da savlada tim Arsena Vengera, koji će otići u penziju bez evropskog trofeja sa "tobdžijama". Domaćin je bio bolji rival, mogao je da slavi i ubedljivije, ali je i minimalan trijumf razgalio prepun stadion "Vanda Metrpolitano".

Utakmicu u Madridu obeležila je i teška povreda Lorana Košćelnog. Štoper Arsenala morao je da napusti teren zbog povrede Ahilove pete u sedmom minutu. Reprezentativac Francuske moraće da pauzira, prema prvim prognozama, šest meseci i izvesno je da će propustiti Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Salcburg je uspeo da nadoknadi dva gola minusa iz prvog meča u Marseju odličnom partijom u drugom poluvremenu. Domaćina je u vođstvo doveo Amadu Haidara posle majstorskog soloprodora u 53. minutu, a prednost je duplirao Ksaver Šlager 12 minuta kasnije, uz pomoć igrača Olimpika Bune Sara.

Domaćin je imao tri dobre šanse u prvom produžetku, ali je golman gostiju Johan Pele bio nesavladiv. Kazna za promašaje Salcburga stigla je u 116. minutu, kada je Rolando bio najsnalažljiviji u kaznenom prostrou domaćina posle kornera Pajea. Udarcu iz ugla prethodila je velika sudijska greška, pošto domaći igrači nisu izbacili loptu van terena, pa je Marseju poklonjen korner.

Finale Lige Evrope je na programu 16. maja u Lionu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.