LIGA EVROPE: Jović odveo Ajntraht u četvrtfinale, strelac i Bane, potpuna ludnica u Pragu (VIDEO)

14.03.2019. 22:56
FK Ajntraht
FK Ajntraht / Izvor: Reuters
Preokret Arsenala i siguran Viljareal.

Čelsiju, Napoliju i Valensiji koji su plasman u četvrtfinale Lige Evrope obezbedili ranije danas (više pročitajte OVDE), pridružili su se Ajntraht, Arsenal, Viljareal, Benfika i Slavija iz Praga.

NASTAVIO DA REŠETA : Jović OTRESAO De Fraja i MAJSTORSKI LOBOVAO Handanovića (VIDEO)

TAVAMBA SPASAO AL TAVON: Bivši napadač Partizana GOLOM doneo bod svom timu (VIDEO)

Posle prvog meča koji su u Frankfurtu fudbaleri Ajntrahta i Intera odigrali bez golova, večeras je Luka Jović maestralnim pogotkom doneo Nemcima plasman u četvrtfinale. Srbin je već u petom minutu meča sjajno u duelu otresao defanzivca nero-azura Stefana de Fraja i fenomenalnim udarcem matirao Samira Handanovića.

"Srpski Ajntraht" je uspeo do kraja meča da sačuva minimalnu prednost i tako se plasira među osam najboljih timova Lige Evrope. Sva tri srpska fudbalera iz Ajntrahta su se našla u startnoj postavi na San Siru, a Luka Jović i Filip Kostić su odigrali ceo meč, dok je Mijat Gaćinović zamenjen u 59. minutu.

Fudbaleri Arsenala su posle poraza od 3:1 prošog četvrtka na gostovanju Renu uspeli da nadoknade minus i pobedom od 3:0 obezbede prolazak u narednu fazu. Prvi gol za Tobdžoje je postigao Pjer Emerik Obamejang u petom minutu, a već u 15. je zahvaljujući preciznom udarcu Mejtlend-Najlsa klub iz severnog Londona došao do rezultata koji ih vodi dalje. Konačan rezultat je postavio Obamejang drugim golom na utakmici u 72. minutu.

Ekipa Viljareala je veliki posao odradila prošle nedelje kada je u Senkt Peterburgu slavila protiv Zenita sa 3:1, pa je danas rutinskom igrom samo overila prolaz dalje. Žuta podmornica je povela golom Herarda Morena u 29. minutu, a prednost je udvostručio Karlos Baka na startu drugog poluvremena. Utešni pogodak za goste postigao je doskorašnji kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.

Posle produžetka u Lisabonu je pala ekipa zagrebačkog Dinama koju je iz Lige Evrope izbacila Benfika (više pročitajte OVDE).

Potpuna ludnica viđena je u Pragu gde su se takođe igrali produžeci. Slavija i Sevilja su posle 90 minuta postigli po dva gola, baš kao i pre sedam dana u Andaluziji, a onda je usledio spektakl. Franko Vaskez je doveo Sevilju u prednost od 3:2 u 98. minutu, a Mik van Buren je četiri minuta kasnije poravnao rezultat. Prolaz Slaviji je doneo Simon Kjaer autogolom i 119. minutu.

OSMINA FINALA LIGE EVROPE:

Salcburg - Napoli 3:1 (prvi meč 0:3) - (Dabur 25. Gulbrandsen 65. Lajtgeb 90+2. - Milik 14.)

Dinamo Kijev - Čelsi 0:5 (prvi meč 0:3) - (Žiru 5. 33. i 59. Alonso 45+1. Hadspn-Odoi 78.)

Krasnodar - Valensija 1:1 (prvi meč 1:2) - (Sulejmanov 85. - Guedeš 90+3.)

Arsenal - Ren 3:0 (prvi meč 1:3) - (Obamejang 5. i 72. Mejtlend-Najls 15.)

Benfika - Dinamo Zagreb 3:0 (prvi meč 0:1) - (Žonas 71. Fero 94. Grimaldo 105.)

Inter - Ajntraht 0:1 (prvi meč 0:0) - (Jović 5.)

Slavija Prag - Sevilja 4:3 (prvi meč 2:2) - (Ngadeu-Ngađui 15. Souček 47.p, Van Buren 102. Kjaer 119.ag - Ben Jeder 44.p, El Hadadi 54. Vaskez 98.)

Viljareal - Zenit 2:1 (prvi meč 3:1) - (Moreno 29. Baka 47. - Ivanović 90+1.)

Pogledajte kako izgleda Marija Pogrebnjak, supruga ruskog fudbalera Pavela Pogrebnjaka.