3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

LIGA EVROPE: Jovićev GOL nedovoljan za pobedu SRPSKOG Ajntrahta, Arsenal na pragu finala (VIDEO)

02.05.2019. 22:54
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters
Čelsi ostao neporažen u Frankfurtu.

Odigrane su prve utakmice polufinala Lige Evrope na kojima je viđeno šest golova. U Frankfurtu je utakmica između Ajntrahta i Čelsija zaršena rezultatom 1:1, dok je u Londonu Arsenal bio bolji od Valensije sa 3:1.

SRPSKA GOL-MAŠINA: Jović POCEPAO mrežu Čelsija! (VIDEO)

PORTUGALCI DOVODE SRBINA: Nekadašnji mladi reprezentativac za 6 MILIONA prelazi u Benfiku (FOTO)

KONAČNO SLOBODAN: Lazar Marković može da BIRA gde će nastaviti karijeru, a evo kom klubu je NAJBLIŽI

U Frankfurtu nije bilo pobednika, a rezultat je bio 1:1. Za Ajntraht su ceo meč odigrali srpski reprezentativci Luka Jović i Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović iz igre izašao u sudijskoj nadoknadi drugog dela.

Fudbaleri Ajntrahta su došli do vođstva golom Luke Jovića u 23. minutu. Napadač reprezentacije Srbije je sjajno odreagovao na centaršut Filipa Kostića i glavom poslao loptu u mrežu Plavaca.

Međutim, u poslednjim trenucima prvog dela Pedro Rodrigez je poravnao rezultat kada se posle kornera najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru.

U drugom poluvremenu je bolju igru pokazala ekipa Čelsija, a najbliža golu je bila kada je David Luiz pogodio prečku. Ipak, do promene rezultata nije došlo, pa će sledećeg četvrtka na Stamford Bridžu biti veoma neizvesno.

AJNTRAHT - ČELSI 1:1

STADION: Komercbank arena (Frankfurt)

SUDIJA: Karlos Del Sero (Španija)

STRELCI: Jović 23' - Pedro 45'

AJNTRAHT: Trap - Abraham, Hasebe, Hintereger - Da Košta, Rode, Fernandeš (od 73. Paciencija), Falete - Gaćinović (od 90+2. Viljems), Jović, Kostić.

ČELSI: Kepa - Aspilikueta, Luiz, Kristensen, Emerson - Kante, Žoržinjo, Loftus-Čik (od 82. Kovačić) - Pedro, Žiru, Vilijan (od 61. Azar).

Na Emirejtsu je Arsenal slavio protiv Valensije posle preokreta sa 3:1. Dva gola za Tobdžije je postigao Aleksandar Lakazet i jednom je strelac bio Pjer Emerik Obamejang, dok je prednost Slepim miševima doneo Muktar Diakabi.

Gosti su poveli u 11. minutu posle kornera kada je Diakabi odlično skočio i glavom smestio iza leđa Petra Čeha.

Izjednačenje Englezima je samo sedam minuta kasnije doneo Lakazet, kome nije bilo teško da zatrese mrežu posle dodavanja Obamejanga.

Francuz je Arsenalu doneo preokret u 26. minutu kada je glavom matirao Neta posle centaršuta Granita Džake.

U samom finišu meča je Gabonac Pjer Emerik Obamejang postigao gol za 3:1, koji će mnogo značiti Tobdžijama u revanšu.

ARSENAL - VALENSIJA 3:1

STADION: Emirejts (London)

SUDIJA: Klemon Turpan (Francuska)

STRELCI: Lakazet 18', 26', Obamejang 90+1' - Diakabi 11'

ARSENAL: Čeh - Najls, Košćelni (od 82. Monreal), Mustafi, Sokratis, Kolašinac - Džaka, Genduzi (od 58. Gendouzi), Ozil (od 75. Mkhitarjan) - Obamejang, Lakazet.

VALENSIJA: Neto - Gabrijel, Garaj, Diakabi, Ronkalja - Pićini, Soler (od 71. Vas), Pareho, Gaja - Guedeš (od 71. Gameiro), Rodrigo (od 82. Mina).

Pogledajte kako izgleda Ebli Klensi, supruga engleskog fudbalera Pitera Krauča.