LIGA EVROPE: Kriveli ŠOKIRAO Menhengladbah! I Kolarov ide dalje, Žota HET-TRIKOM uništio crno-bele (VIDEO)

12.12.2019. 23:02
Dijogo Žota
Dijogo Žota / Izvor: Reuters
Raspucani Crveni đavoli.

Uvodni mečevi Lige Evrope doneli su prvih 12 putnika za šesnaestinu finala (izveštaje pročitajte OVDE), a posle večerašnjih utakmica poznati su svih 24 učesnika drugog po rangu UEFA takmičenja.

Plasman među 32 kluba, uključujući i osam eliminisanih ekipa iz Lige šampiona, obezbedili su: Rendžers i Porto (grupa G), Espanjol i Ludogorec (H), Gent i Volfzburg (I), Bašakšehir i Roma (J), Braga i Vulverhempton (K), dok iz Partizanove "L" grupe dalje idu Mančester junajted i AZ Alkmar.

Vraća se Jovetić!

ZASLUŽENO PRIZNANJE: Borjan u IDEALNOM timu šestog kola Lige šampiona! (FOTO)

PITALI SU RONALDA O POVRATKU NA BERNABEU: Portugalac PRIZNAO - Voleo bih da se to desi!

Najzanimljivije je bilo u "G" grupi, gde su pre poslednjeg kola Rendžers, Porto i Jang Bojs imali podjednake šanse za prolaz. Škoti su u Glazgovu remizirali sa Švajcarcima (1:1) i sa drugog mesta čekaju žreb, dok su Portugalci na "Dragau" u pravoj goleadi bili blji od Holanđana rezultatom 3:2 i osvojili prvu poziciju.

U Partizanovoj "L" grupi, Junajted je za samo 10 minuta deklasirao AZ. Odolevali su gosti iz Alkmara do 53. minuta, a onda su se Đavoli raspucali i golovima Ešlija Janga, Mate i dva puta Mejsona Grinvuda stigli do ubedljivog trijumfa.

Vulvsi su na krilima Dijoga Žote stigli do trijumfa protiv Bešiktaša. Portugalac je na teren kročio u 56. minutu umesto zemljaka Rubena Neveša i za samo 11 minuta postigao het-trik. Osim njega, mrežu istanbulskih crno-belih zatresao je i Dendoker.

Dejan Dražić je igrao do 78. minuta u porazu Slovana od Brage 2:3, koja je sa prvog mesta u "K" grupi prošla dalje, zajedno sa Vulverhemptonom.

Roma je remijem sa Volfzbergerom (2:2) izborila plasman u šesnaestinu finala, a trener Fonseka odlučio je da odmori kapitena Orlova Aleksandra Kolarova koji je ceo meč odgledao sa klupe. Sa druge strane, Bašakšehir je šokirao Borusiju i slavio u Menhengladbahu sa 2:1, golom Krivelija u poslednjim sekundama, eliminisavši lidera Bundeslige iz daljeg takmičenja.