LIGA EVROPE: Mijat briljirao u pobedi MAKSIMALNOG Ajntrahta, Milan ISPAO (VIDEO+FOTO)

13.12.2018. 20:45
Mijat Gaćinović
Mijat Gaćinović / Izvor: Reuters
Odigrane utakmice 6. kola.

Završena je grupna faza Lige Evrope, utakmicama 6. kola, a poznati su i učesnici prve runde nokaut faze. Među 32 kluba mesto su našli timovi koji su zauzeli jedno od prva dva mesta u grupi, kao i trećeplasirani u grupama Lige šampiona. Tako da će u kuglicama biti: (povlašćeni) Bajer, Salcburg, Zenit, Dinamo Zagreb, Arsenal, Betis, Viljareal, Ajntraht, Genk, Sevilja, Dinamo Kijev, Napoli, Valensija, Inter i Benfika, kao i (nepovlašćeni) Cirih, Seltik, Slavija Prag, Fenerbahče, Sporting, Olimpijakos, Rapid Beč, Lacio, Malme, Krasnodar, Ren, BATE Borisov, Viktorija Plzenj, Briž, Šahtjor i Galatasaraj. Žreb za 1/16 finala biće održan kada i žreb za Ligu šampiona, u ponedeljak. Termini utakmica su 14. i 21. februar.

Za navijače u Srbiji, ove večeri posebno je bio zanimljiv duel Lacija i Ajntrahta, zbog naših igrača. Slavili su Nemci sa 2:1, a posebno se istakao Mijat Gaćinović. Srpski fudbaler bio je strelac u 65. minutu, a samo šest minuta kasnije bio je i asistent Sebastijanu Haleru. Jedini gol za Lacio u 56. minutu dao je Korea. Osim Gaćinovića, za Ajntraht je igrao i Luka Jović, od 79. minuta. Za Lacio nije igrao Dušan Basta koji je poraz odgledao sa klupe.

OTVORENO: Jović o interesovanju Ajntrahta (FOTO)

BLIŽI SE ZIMSKI ROK: Terzić potvrdio ko SIGURNO ostaje u Zvezdi (FOTO)

Pogledajte i prelep gol Srbina.

Ajntraht je takmičenje u grupi H završio sa maksimalnim učinkom, dok je Lacio drugi sa devet bodova. Apolon je treći sa sedam, dok je Olimpik Marselj osvojio samo jedan bod. Francuzi za koje je od 62. minuta igrao Nemanja Radonjić ponovo su izgubili. Ovog puta pobedio ih je Apolon i to kao gost, sa 3:1. Za Kiprane, sve vreme je igrao Saša Marković

Meču u Rimu prethodili su i neredi. Italijanska policija i hapsila navijače iz Nemačke.

Navijači FK Ajntraht
Navijači FK Ajntraht / Izvor: Reuters

I na tribinama je bilo zanimljivo, pošto su se Nemci opremili šalovima na kojim je pisalo "Lacio sr...".

Osim Gaćinovića, strelac je bio i Aleksandar Prijović, ali to nije pomoglo njegovom PAOK-u. Grčki tim je kao domaćin poražen od BATE sa 3:1, a gol napadača reprezntacije Srbije bio je samo za utehu pošto su Belorusi već vodili sa 3:0. PAOK je takmičenje završio na dnu tabele grupe L sa tri boda, dok je BATE drugi sa devet. Za tim iz Borisova sve vreme je igrao Aleksandar Filipović

U ovoj grupi na vrhu je Čelsi koji je remizirao sa Videotonom - 2:2. Gol za remi i prvo mesto u grupi dao je Olivije Žiru. Na drugoj strani, ekipa Marka Nikolića i braće Šćepović završila je takmičenje na trećem mestu i samim tim oprostila se od Evrope. Sve vreme Marko je igrao, dok Stefan nije bio ni u protokolu.

Plasman nije obezbedio ni Bešiktaš. Ekipa za koju igra Adem Ljajić je završila kao treća. Turci su izgubili od Malmea sa 1:0. Dalje iz ove grupe su otišli Genk i Malme, sa 11, odnosno devet bodova. Bešiktaš ima sedam, a Sarpsborg pet.

Iz Evrope je ispao i nekadašnji (sedmostruki) prvak Evrope, Milan. Ekipa Đenara Gatuza je izgubila na gostovanju od Olimpijakosa sa 3:1. Oba tima imaju po deset bodova, ali crveno-beli iz Pireja imaju bolju gol razliku. Za Olimpijakos sve vreme je igrao Jagoš Vuković.

Ako je za utehu, u Seriji A su na četvrtom mestu koje garantuje direktan plasman u Ligu šampiona. Ipak, ostaje da se vidi da li će do kraja sezone na njemu i ostati.