LIGA EVROPE: Partizanov oproštaj za PAMĆENJE! Suma, Sadik i Asano TORPEDOVALI Astanu

12.12.2019. 22:47 17:13
FK Partizan
FK Partizan
Šesto kolo grupe L.

Fudbaleri Partizana deklasirali su Astanu sa 4:1 (3:0) u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope. Crno-beli su odigrali maestralno u prvih pola časa igre. Poveli su već u 4. minutu preko Sume koji je iz dva pokušaja matirao golmana gostiju Erića. U 22. minutu Sadik je duplirao vođstvo, na asistenciju Tošića, dok je Asano razornim šutem sa distance četiri minuta kasnije već najavio konačan ishod.

U drugom poluvremenu viđen je sporiji tempo igre, ali i dva gola. Najpre je Sadik 15-ak minuta pre kraja pogodio drugi put, zaobišao je čuvara mreže Astane i iz mrtvog ugla zatresao mrežu, da bi tri minuta kasnije Rotariju doneo "počasni" gol za kazahstanskog šampiona.

Podsetimo, oba tima su još pre ovog kola izgubila šanse za prolaz u nokaut fazu, a dalje će ići Mančester Junajted i AZ Alkmar.

Crno-beli su osvojili značajne bodove za evropski koeficijent, ali su nova tri boda u Ligi Evrope donela i 570.000 evra u klupsku kasu.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija Danas.

HUMSKA PODRHTAVA: Partizan dobio ubedljivo najveće zimsko pojačanje

SUROVO SMO KAŽNJENI: Srbija BEZ timova u Ligi Evrope

Vraća se Jovetić!

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Sudija iz Slovačke je nadoknadio tri minuta.
89. minut
Imao je mladi Lazar Pavlović lepu šansu, ali se golman Erić još jednom istakao paradom.
85. minut
Janga je ušao umesto Sigurjonsona.
83. minut
Filip Stevanović je ušao u igru umesto Sadika koji je dobio ovacije u Humskoj.
79. minut
Rotariju je iz teške pozicije preciznim udarcem pod prečku matirao Kljajića i postigao "počasni" gol za Astanu - 4:1.
76. minut
Odlična kontra Partizana. Asano je proigrao Sadika, a Nigerijac je najpre "otresao" čuvara sa leđa, zatim je zaobišao i golmana Erića i lako pogodio nebranjenu mrežu za 4:0.
75. minut
Maevski se našao u nedozvoljenoj poziciji.
68. minut
Vladimir Stojković se povredio, a minut kasnije ga je zamenio Filip Klajić.
64. minut
Rukavina je odlično uposlio Kizničenka sa desnog boka, a on je iz odlične pozicije promašio gol Partizana. Ujedno je i trener Savo Milošević odlučio da napravi izmenu. Umesto Sejdube Sume na terenu je perspektivni Lazar Pavlović.
62. minut
Imali su crno-beli polušansu iz kontranapada. Suma je odlično uposlio Sadika koji se "stuštio" ka golu Kazahstanaca, a na kraju je odložio za Tošića koji se nije odlučio na udarac.
60. minut
Kižničenko se našao u ofsajdu.
58. minut
Umar Sadik je ušao u kazneni prostor, ali je njegov pokušaj driblinga zaustavljen.
55. minut
Dobar napad Astane po desnom boku, ali je Stojković lako zaustavio udarac u bliži ugao.
48. minut
Sjajna intrvencija Strahinje Pavlovića posle koje su gosti dobili korner, ali nije došlo do promene rezultata.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Gosti su napravili prvu izmenu. Pertsuk je zamenio Murtazaeva.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Slovak Glova je odsvirao kraj prvog dela bez nadoknade vremena.
42. minut
Nova šansa za Rotarijua, koji je šutirao iz prve na jednu dubinsku loptu sa levog boka, ali je Stojković fantastičnom paradom sačuvao mrežu.
35. minut
Partizan je oborio ritam posle furioznih pola časa igre, Asanov pokušaj je završio daleko od gola. Crno-beli sigurno drže ubedljivu prednost.
27. minut
Rumun Rotariju je imao prvo veliku šansu za goste. Njegov udarac, malo iskosa unutar kaznenog prostora domaćih, "skinuo" je Stojković.
26. minut
Sadik je asistirao Asanu koji je razornim udarcem sa nekih 18-19 metara "probušio" Erića. 3:0 za domaće.
22. minut
Partizan je duplirao prednost sredinom prvog dela meča. Sadik je sjajno pritisnuo Lovinjenka koji je loptu "predao" Tošiću. Levonogi krilni napadač je povukao i pravovremeno odigrao Sadiku koji je rutinski matirao Erića za 2:0.
15. minut
Dominacija crno-belih u Humskoj u prvih 15-ak minuta. Četa trenera Miloševića ima vođstvo i nekoliko ozbiljnih prilika.
9. minut
Novi šut domaćih, Zdjelar je pokušao sa distance, ali je golman kazahstanskog šampiona dobro intrvenisao.
7. minut
Sadik je sada ima dva opasna udarca, ali je Erić sjajno intrvenisao.
4. minut
Partizan je poveo iz prve prave šanse! Sadik se dugo gradio u šesnaestercu, prosledio je loptu do Sume, koji je šutirao sa nekih desetak metara. Golman gostiju Erić je ukrotio prvi udarac, ali drugi nije mogao - 1:0 za crno-bele.