LIGA EVROPE: Sevilja UKROTILA Vučicu, Bajer rutinski među OSAM najboljih!

06.08.2020. 21:41 23:06
FK Roma
FK Roma / Izvor: Reuters
Nije bilo neizvesnosti.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena i Sevilje novi su četvrtfinalisti Lige Evrope! Nemački tim je posle pobede u prvom meču nad Glazgov Rendžersom (3:1) slavio i kod kuće u revanšu rezultatom 1:0.

Sa druge strane, španski i italijanski tim odigrali su samo jednu utakmicu (bez revanša), na neutralnom terenu u Duizburgu i slavili su Španci sa 2:0.

Kompanija Meridian u humanitarnoj misiji širom zemlje - Donacija stigla u Negotinsku bolnicu

DA LI SU VEČITI OŠTEĆENI: Sudijski ekspert o spornim situacijama, evo šta kaže o Sadikovom i Benovom golu!

ODJECI SASTANKA U HUMSKOJ: Predsednik i trener Partizana o upaljenom ALARMU!

Sevilja je obezbedila trijumf još u prvom poluvremenu, golovima. U drugom je mogla samo da "podeblja" rezultat jer joj je poništen pogodak u 74. minutu.

Serhio Reguljon je u 22. minutu bio neuhvatljiv kao Brzi Gonzales za odbranu rimskog kluba čiji su ga defanzivci nemo posmatrali kada je dobio loptu od Evera Banege i povukao je pored Bruna Pereza i Ibanjeza kao da ih nema, pre nego je šutirao ispod golmana Paua Lopeza za 1:0.

U drugom meču, Bajer je ponovo pobedio Rendžers 1:0, a jedini pogodak postigao je Musa Dijabi u 51. minutu, pa sau Aspirindžije ukupnim rezultatom 4:1 prošle dalje.

U sredu su se među osam najboljih u drugom po rangu takmičenju Starog kontinenta plasirali Mančester junajted, Inter, Šahtjor i Kopenhagen, kao i večeras Leverkuzen.

Sada je i Sevilja kupila kartu i čeka boljeg iz duela Olimpijakos - Vulverhempton, dok će Bajer u narednoj rundi takmičenja igrati protiv Intera koji je dan ranije bio bolji od Hetafea sa 2:0.